Aktuality

Lexus RX v novom dizajne už na jar?

Lexus RX v novom facelifte už na jar?
Lexus RX v novom facelifte už na jar?

Podľa portálu Just Auto sa má RX po facelifte dizajnom ešte viac priblížiť k modelu NX, ktorý prešiel zmenami v roku 2017 a celkom novému Lexusu UX, ktorý debutoval začiatkom roka 2018. Môže to znamenať, že charakteristická maska v tvare presýpacích hodín bude menej výrazná, viac integrovaná do karosérie a zmení sa aj tvar svetlometov.

Lexus RX v novom facelifte už na jar?

Piata generácia v roku 2021?

Just Auto pritom očakáva pomerne rýchly prechod do úplne novej generácie Lexusu RX.

Tá by sa mala podľa ich informácií dostať do výroby v druhej polovici roku 2021. Vozidlo by malo byť postavené na novej modulárnej platforme GA-K a rovnako ako súčasný model sa objaví v štandardnej a predĺženej verzii s dodatočným radom sedadiel. Podľa predpovedí by medzi pohonnými jednotkami nemal chýbať hybridný plug-in a tiež čisto elektrický pohon. Nový Lexus sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať v Japonsku a Kanade.

Lexus RX v novom facelifte už na jar?

Bestseller značky

Bolo by prirodzené, keby výroba Lexusu RX ostala v Severnej Amerike, pretože SUV sa tam teší obrovskej popularite, najmä v Spojených štátoch. V Európe je RX druhým najpredávanejším automobilom Lexusu, hneď po modeli NX. Facelift Lexusu RX a premiéra jeho ďalšej generácie budú pre trh s luxusnými SUV nepochybne významnými udalosťami

Lexus RX v novom facelifte už na jar?

Prečítajte si aj:


Test Lexus RX 450h: Majster ticha a pokoja s tromi motormi

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie