Aktuality

Nová Mazda 3 vám dá všetko! Má to však svoju cenu:

Úplne novú Mazdu 3 môžeme zaradiť k najkrajším predstaviteľom nižšej strednej triedy na trhu. Novinka navyše využíva úplne novú podvozkovú architektúru Skyactiv Vehicle Architecture, ktorá vyniká zvýšenou tuhosťou, nižšou hmotnosťou a komfortnejšie fungujúcim podvozkom. K dispozícii pritom bude v dvoch klasických karosárskych verziách – hatchback a sedan.

Nová Mazda3 hatchback a sedan (2019)

Obe začínajú na rovnakej základnej cene 19 990 € s benzínovým motorom Skyactiv-G a výkonom 122 koní. Okrem dobre známeho benzínového motora pribudol do ponuky aj revolučný agregát Skyactiv-X s vysokým kompresným pomerom, vďaka ktorému bude mať tento benzínový motor extrémne nízku spotrebu paliva. Mnohých však bude nový agregát lákať najmä výkonom na úrovni 181 koní, pričom základná cena danej motorizácie začína na 23 290 €. V ponuke prekvapivo zostáva aj vznetová jednotka s výkonom 116 k, ktorá bude od Skyactiv-X lacnejšia len o tisíc eur.

Nová Mazda3 hatchback a sedan (2019)

Veľmi príjemne nás prekvapila úroveň základného vyhotovenia, v ktorom nechýbajú ani prvky z vyšších tried. Už v štandarde tak môžete počítať s Full LED svetlometmi, hliníkovými diskami, 8,8“ dotykovým a premietacím head-up displejom, adaptívnym tempomatom či koženým volantom. Priplácať si pritom nebudete musieť ani za navigačný systém, audiosústavu s 8 reproduktormi či Apple Carplay a Android Auto.

Nová Mazda3 hatchback a sedan (2019)

Vyššie stupne výbavy pridávajú napríklad väčšie disky kolies, vyhrievaný volant a sedadlá, adaptívne svetlomety či duálnu klimatizáciu. Fajnšmekri si prídu na svoje najmä pri výbere špecializovaných paketov. Pre milovníkov hudby má Mazda za doplatok 600 € pripravenú audiosústavu BOSE s 12 reproduktormi, aristokratov zaujme kožené čalúnenie s elektrickými sedadlami za 1 100 € a ostatní si podľa priorít môžu k výbave priplatiť aj za ďalšie bezpečnostné prvky či efektné doplnky v interiéri.

Základná výbava Mazda 3
Základná výbava novej Mazdy 3:

Tieto správy však nemusia potešiť záujemcov o novú Mazdu 3 s nižším rozpočtom na kúpu auta. V porovnaní s predchodcom ide o výrazný niekoľkotisícový nárast základnej ceny, čo môže odradiť najmä firemných zákazníkov, taxikárov či starších ľudí preferujúcich vozidlo za čo najnižšiu cenu. Je preto veľmi pravdepodobné, že práve táto skupina ľudí si novú „trojku“ už nebude môcť dovoliť a zakotvia pri horšie vybavenej, no o niekoľko tisíc eur lacnejšej konkurencii.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?