Aktuality

Ford ukončí výrobu týchto modelov! Čo bude ďalej?

Segment malých a stredných rodinných MPV je na pokraji zániku a viaceré automobilky postupne ukončujú ich výrobu bez ďalšieho nástupcu. O kedysi populárne modely C-Max a Grand C-Max už dnes nie je zo strany zákazníkov záujem a pre automobilku je ich pokračujúca výroba finančne zaťažujúca. Obidva modely boli pritom vyrábané spoločne s Focusom v nemeckej továrni Saarlouis, kde dnes výrobca zamestnáva zhruba 6 200 pracovníkov. S ukončením výroby dvoch modelov tak môže prísť o prácu až 1 600 zamestnancov.

Nedávno došlo k ukončeniu výroby aj v Rumunsku vyrábaného modelu B-Max a ďalšími horúcimi kandidátmi na zozname sú S-Max a veľké Galaxy. Vany majú byť v blízkej budúcnosti kompletne nahradené crossovermi a SUV, ktoré idú momentálne „na dračku“. Predpokladá sa, že celé portfólio Fordu bude časom pozostávať výhradne z terénnejších modelov, jedinou výnimkou môže byť legendárny Mustang.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie