Aktuality

Pozrite sa do kufra novej Škody Scala, prinášame všetky údaje o rozmeroch a kapacite

Nová Škoda Scala zatrasie slovenským i českým trhom, o tom tu nemôžeme pochybovať. Čo budúci majitelia Scaly jednoznačne ocenia, je jej batožinový priestor. Jeho maximálna kapacita dosahuje po sklopení zadného radu sedadiel úctyhodných 1 410 litrov a podľa slov výrobcu ponúka najdlhší vnútorný priestor spomedzi všetkých súčasných konkurentov. Sú to odvážne slová a uvídíme, ako sa s týmto smelým tvrdením vysporiada Volkswagen pri novej generácii hatchbacku Golf.

Zdroj: UnitedLife.sk: Škoda Scala video
Pozrite sa do kufra novej Škody Scala

Základný objem batožinového priestoru Škody Scala predstavuje 467 litrov.

Pod dnom sa nachádza priestor pre rezervné koleso alebo pre sadu na opravu defektu.

Nakladacia hrana piatych dverí je pomerne nízka (menej ako 80 cm), vďaka čomu sa zjednoduší nakladanie batožiny, Škodovka sa však nezbavila najväčšieho problému súčasných hatchbackov a vstupný otvor do kufra limitovala na šírku iba 1 001 milimetrov. Šírka iba o kúsok viac ako jeden meter stále nie je úplne dostatočná.

Potom však šírka nakladacieho priestoru vzrastá smerom v predným sedadlám a maxima dosahuje v úrovni druhého radu sedadiel na hodnote 1 425 mm. To je už praktický rozmer.

Pozrite sa do kufra novej Škody Scala
Pozrite sa do kufra novej Škody Scala

Súdiac podľa dostupných informácií a oficiálnych vizualizácií s rozmermi usudzujeme, že do interiéru môžete vtlačiť predmety s celkovou dĺžkou 1 760 mm. Potom narazíte na operadlo predného sedadla.

Poschodie batožinového priestoru je tradične pevné a vyberá sa v celku.

Pozrite sa do kufra novej Škody Scala

V batožinovom priestore budúci majitelia ocenia početné riešenia Simply Clever, výrobca píše o troch sieťach pre odkloženie menších predmetov, o ďalšej sieti na podlahe pre stabilizáciu nákladu, nastaviteľnej výške podlahy kufra, dvoch háčikoch a ďalších štyroch úchytoch pre upevnenie. Na oboch bočných stenách kufra sa nachádzajú odkladacie priestory za dvierkami, osvetlenie je zabezpečené jedným svetlom.

Prečítajte si aj:


Škoda Scala - Poznáme motorizácie, rozmery aj výbavu horúcej novinky!

Tlačový servis


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie