Magazín

Na východe sa Škoda Rapid predáva s úplne odlišným dizajnom a technikou

Značka Škoda pôsobí medzinárodne a zaujímavým trhom pre mladoboleslavskú automobilku je aj pre nás ďaleký východ - India. Na tamojšom trhu predáva iba štyri modely: Rapid, Octavia, Superb a Kodiaq. Karoq, Fabia, ani Citigo tam uplatnenie nenachádzajú. Paradoxné je, že ešte viac na východ v Číne, Škoda vyrába predĺženú verziu SUV Karoq, malé SUV Kamiq a práve uviedla do predaja aj krásny Kodiaq GT s SUV-kupé karosériou.

Prečítajte si aj:


SUV-kupé Kodiaq GT sa predviedol oficiálne - a je to nádhera!

Redakcia


Zatiaľ, čo Kodiaq, Superb a Octavia sú pre Európu a Indiu prakticky totožné autá, indický Rapid s tým naším nemá veľa spoločného. Vlastne nič, výrobca tam zmenil všetko dôležité.

Indická verzia Škoda Rapid (2018)

Indická Škoda Rapid stojí na základoch predchádzajúcej generácie Volkswagenu Polo v úprave sedan, ktorý sa predáva pod názvom Vento. Ďalej pozorujeme ukážkový príklad takzvaného rebadgingu, respektíve badge engineeringu, kedy sa vymení iba exteriérový dizajn vozidla a predáva sa pod novým menom, prípadne pod inou značkou výrobcu. Indická rapidka prevzala dizajn predných partií od európskej Fabie, čo znamená, že má väčšie predné svetlomety.

Indická verzia Škoda Rapid (2018)

Prečítajte si aj:


Pozrite si ďalšie oficiálne fotky nového SUV Škoda Kamiq

Redakcia


Špecifickosť trhu umožnila zväčšenie svetlej výšky podvozka na 165 mm, rozmery vozidla sú 4386 × 1699 × 1466 mm.

Škoda Rapid s dizajnom Fabie sa predáva s 1,6-litrovými atmosférickými motormi MPI s výkonom 77 kW a automatickou 7-stupňovou alebo manuálnou 5-stupňovou prevodovkou, naftový 1,5 TDI sa dodáva s výkonom 81 kW a taktiež s manuálom a automatikou DSG.

Indická verzia Škoda Rapid (2018)

V Indii sa každý rok predá približne 2,5 milióna nových automobilov, pričom až polovičný trhový podiel má pre nás neznáma automobilka Maruti, ktorá patrí pod Suzuki. Druhou najúspešnejšou značkou je Hyundai, ktorú nasleduje Mahindra.

Článok bol pôvodne publikovaný 06.08.2018, 26.10.2018 prešiel redakčnou úpravou.