Aktuality

Nástupca Škody Rapid sa oficiálne odhaľuje z profilu!

Automobilka Škoda začala s oficiálnym odhaľovaním nástupcu aktuálneho modeu Rapid. Novinka v ponuke automobilky nahradí súčasný Rapid Spaceback a tiež Fabiu Combi, ktorá sa už ďalšej generácie zrejme nedočká. Takisto Rapid vo vyhotovení liftback končí.

Na fotografii priamo od automobilky môžete vidieť profil automobilu, ktorý je nositeľom čŕt základných čŕt konceptu Vision RS. Tomuto konceptu sme venovali veľa pozornosti, pretože ešte viac víri vody mladoboleslavskej značky aj napriek tomu, že v poslednom období uviedla aj nové športové SUV Kodiaq RS, Karoq Sportline alebo novú Octaviu s pohonom na stlačený zemný plyn.

Silueta nástupcu súčasného Rapidu zachováva karosárske vyhotovenie hatchback, ale bude mať blízko kombi. Ostro spracované detaily avizujú športový charakter vozidla. Ten by mal byť príznačný pre všetky nové modely od značky Škoda, pretože tá sa chce uberať cestou prémiovosti. Do akej miery sa táto snaha premietne do cenovej politiky značky, ktorú ešte aj dnes považujeme za ľudovú voľbu.

Fotografia je tmavá, ale dajú sa na nej pozorovať aj niektoré detaily predných partií. Pozorujeme napríklad predné svetlomety, aké má koncept Vision RS.

Automobil bude postavený na koncernovej platforme MQB A0, ktorá je určená pre malé automobily, ale automobilka na nej založí kompaktný model. Očakávame, že základnou pohonnou jednotkou bude trojvalcový benzínový motor 1.0 TSI a ponuku motorizácií doplní aj štvorvalec 1.5 TSI a tiež alternatívny pohon na CNG. Očakávania verejnosti sa stále upierajú aj na naftové agregáty a nástupca Rapidu by ich nemal vynechať.

Prečítajte si aj:


O novú Škodu Vision RS je enormný záujem, máme autentické fotografie z Paríža

Redakcia


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie