Autoviny.sk

Toyota sa číní aj mimo automobilov, predstavila robota pomáhajúceho ľuďom

Robot Toyota Human Support (2018)
Robot Toyota Human Support (2018)

Asistenčný robot ako kompaktný mobilný manipulátor s ohybným ramenom dokáže zdvíhať predmety z podlahy alebo podávať veci uložené na poličke. Vykonáva aj rad ďalších úloh s cieľom zvýšiť kvalitu života starších či fyzicky hendikepovaných ľudí.

HSR je súčasťou rodiny pomocných robotov Toyota Partner a predstavuje jeden z konceptov, ktoré majú za cieľ pomáhať v pohybe tým, ktorí sú postihnutí alebo chorí. Zameriava sa na oblasť ošetrovateľskej a zdravotnej starostlivosti, dopravu na krátke vzdialenosti a život v domácnostiach.

Robot Toyota Human Support (2018)

Toyota pomocou komunity vývojárov otvára možnosti spolupráce s výskumnými organizáciami. Mobilita v podaní Toyoty výrazne presahuje svet automobilov a podporuje inkluzívnu a udržateľnú spoločnosť.

Robot Toyota Human Support (2018)
Robot Toyota Human Support (2018)

Toyota ponúka túto platformu ďalším partnerom

Prostredníctvom komunity vývojárov „HSR Developers“ založenej v septembri roku 2015 ponúka Toyota svoju otvorenú inovačnú platformu partnerom na celom svete. Zúčastnené výskumné organizácie nemusia vyvíjať skutočného robota ani softvér na realizáciu základných funkcií robota. Môžu sa sústrediť na rozvíjanie budúcich nápadov a aplikácií vďaka ľahkému testovaniu vlastných technológií a algoritmov v reálnom prostredí.

Platformu HSR aktuálne využíva už 44 partnerov v 12 krajinách. Toyota Motor Europe takisto podporuje päť výskumných univerzít v Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku a Holandsku. HSR sa už používa ako štandardné platforma na medzinárodných súťažiach v robotike, ako je napr. RoboCup@Home alebo World Robot Summit.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Audi Q8 Sportback 50 e-tron S-line quattro / Konfigurátor
Aktuality

AUDI Q8 E-TRON: Vyskladali sme ideálnu verziu / Audi dáva zákazníkom slobodu v konfigurácii vysnívaného SUV / 4. časť

Audi Q8 e-tron je športovo ladené SUV, ktorého význačnou črtou je výhradný elektrický pohon. Napriek tomu, že v portfóliu značky predstavuje ten najlepší elektrický model spomedzi všetkých SUV, začína na veľmi atraktívnej cene 74 110 eur za zadné partie v štýle SUV-kupé si Q8 Sportback e-tron pýta iba o 2 040 eur viac.