Aktuality

Mitsubishi, Renault a Nissan sa spojili s Google, vytvoria novú generáciu palubného počítača

Android Auto
Systém Android Auto ako infotainment v automobile

Aliancia Renault, Nissan a Mitsubishi podpísala so spoločnosťou Google partnerstvo na budúcich dodávkach softvéru pre svoj infotainment. Značky sa rozhodli, že na centrálnych displejoch v ich autách sa bude objavovať operačný systém Android, ktorý je dnes najpoužívanejším na svete. Tento status získal systém od Google vďaka tomu, že je bezplatný a využívajú ho miliardy lacných telefónov a tabletov z Ázie.

Prostredie tejto verzie Androidu sa ale bude líšiť od tej, ktorá sa nachádza v bežných tabletoch, bude navrhnutá špeciálne pre použitie v automobiloch. Takzvaný Android Auto využíva väčšie písma, rozmernejšie virtuálne tlačidlá a jednoduchý prispôsobiteľný layout.

Android Auto
Systém Android Auto ako infotainment v automobile

Zaujímavosťou je, že Android bude v autách kombinovaný s cloudovým rozhraním Aliancie (Alliance Intelligent Cloud) a umožní tak vzdialenú diagnostiku vozidiel. Zo štandardných funkcií systému si automobily značiek Renault, Nissan a Mitsubishi osvoja napríklad navigáciu Google Maps, obchod s aplikáciami Google Play a vodič bude môcť ovládať funkcie prostredníctvom hlasového pomocníka Google Assistant.

Aliancia vo svojej tlačovej správe uvádza, že hoci budú všetky tri jej značky pracovať s rovnakým základom infotainmentu, budú mať vlastné používateľské nadstavby, ktorými sa budú môcť od seba odlíšiť aspoň z pohľadu používateľa. Malo by ísť o jeden z najinteligentnejších infotainment systémov na trhu.

Systém bude kompatibilný so zariadeniami od Apple, konektivita bude pritom jednou z kľúčových funkcií systému, ktorý sa bude objavovať v automobiloch Aliancie.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie