Aktuality

Zákazníci Tesly zúria, nabíjanie zadarmo je definitívne minulosťou.

Tesla supercharger

Odvážny sľub Elona Muska o doživotnom nabíjaní zadarmo definitívne padol. Práve tento argument prilákal veľké množstvo zákazníkov do showroomov americkej automobilky Tesla, ktorá spočiatku ponúkala túto službu štandardne pre všetky nové vozidlá. Časom však došlo k obmedzeniu a za bezplatný prístup k staniciam si noví majitelia museli priplatiť niekoľko tisíc dolárov už pri objednávaní vozidla. Táto príplatková položka však zo zoznamu vypadla a noví zákazníci si za dobíjanie budú musieť platiť ako ktokoľvek iný. K novému autu môžete dnes dostať len jednorazový poukaz na dobíjanie v hodnote 100 dolárov prostredníctvom referenčného kódu.

Tesla supercharger

Prečo sa Tesla rozhodla tieto služby zrušiť práve teraz? Dôvodov je hneď niekoľko! Automobilka sa v posledných mesiacoch snaží dostať z červených čísel, ktoré sa nepáčia najmä vystrašeným akcionárom. Musk bol kvôli vysokým stratám už niekoľkokrát na koberčeku a teraz sa snaží škrtať všetky „zbytočné“ výdaje. Prevádzka nabíjacích staníc nie je lacnou záležitosťou a ročne Teslu stojí až 100 miliónov dolárov. Spoplatnením by tak mohli začať generovať zisk, vďaka ktorému by automobilka mohla rozširovať dobíjacie miesta.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.