Aktuality

Škoda Kodiaq GT zachytili už aj v Európe! (FOTOGALÉRIA)

Ak Škoda uvedie model Kodiaq GT do predaja aj v Európe, ako už spravila v Číne, môže tým výrazne ovplyvniť pomery na trhu s SUV-kupé. Vstúpila by do kategórie, ktorú doteraz obsadzujú výhradne nemecké prémiové značky a očakávame, že by si za novinku pýtala nepomerne menšie peniaze.

Keď sme pred niekoľkými týždňami medzi prvými informovali, že Škoda vyrobila kupé verziu svojho populárneho SUV Kodiaq, zaznamenali sme mimoriadny čitateľský ohlas. Ani sa nečudujeme, pôvodom česká značka patriaca pod Volkswagen je pre domáceho zákazníka zlatým štandardom a aj ľudovou voľbou zároveň.

Škoda Kodiaq GT (SUV-kupé 2019) v Európe (foto: autoevolution.com)

Nedávno zverejnené štúdie a skice dizajnu nového hatchbacku a aj novej Octavie jednoznačne poukazujú na to, že Škoda sa pomaly presúva z lacných vôd do vyšších sfér. Dôkazom je aj najnovšie zistenie zahraničného portálu autoevolution, ktorému sa podarilo zachytiť fotografie Kodiaqu GT priamo v Európe.

Zaujímavosťou je, že vozidlá boli maskované tak, aby na prvý pohľad vyzerali skôr ako Mazda CX-5. Cez okná je možné pozorovať škrupinové sedadlá.

Škoda Kodiaq GT (SUV-kupé 2019) v Európe (foto: autoevolution.com)

Kodiaq GT sa zatiaľ vyrába v Číne v závode spoločnosti Shanghai-Volkswagen a podľa slov autoevolution vyrába autá veľmi lacno. Ak by sa mal karosársky variant GT dostať aj do Európy, musel by splniť náročnejšie požiadavky na bezpečnosť, prejsť homologizačným procesom a celkom určite by sa výroba presunula mimo Čínu, čo by znamenalo signifikantný nárast koncovej ceny.

Nepochybujeme ale, že aj s výraznejšie vyššou cenovkou by sa Kodiaq GT stal na našom trhu hitom - stačí sa pozrieť na obrovské čakacie doby na dodanie štandardného Kodiaqu.

Prečítajte si aj:


Je tu Škoda Kodiaq GT!!! České SUV-kupé zničí nemecké predražené štýlovky

Redakcia


Automobilka odhalila prvé skice nového kompaktu Vision RS!

Redakcia


Holanďania ukázali novú Octaviu s ostrými svetlometmi, vzadu chýba logo Škody!

Erik Stríž


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie