Aktuality

20 kilometrov šokujúcej jazdy v protismere

zdroj: PerthNow

Perth, Western Austrália - Vo februári minulého roku istý Shaun Southern (46) po dni strávenom lovením rýb na juhozápade Austrálie náhle opustil miestnu pláž a vydal sa na bezohľadnú, 20 kilometrov dlhú jazdu vo svojom Toyota LandCruiser, ktorú zakončil čelnou zrážkou s náhodne vybraným automobilom. Usmrtil v ňom nevinnú vodičku.

Podľa videa zachyteného svedkami sa Shaun z vedľajších ciest dostal až na hlavný ťah spájajúci mesto Perth s južnými časťami štátu, kde vo vysokej rýchlosti, bezdôvodne a veľmi riskantne jazdil často v protismere, kde nútil desiatky proti idúcich vodičov uhýbať sa mu v snahe zabrániť nehode.

Svoju jazdu zakončil čelnou zrážkou s protiidúcim vozidlom na rovnom úseku cesty, kde je rýchlostný limit 110 km/h, usmrtením 61-ročnej vodičky proti idúceho vozidla, ťažkým zranením jej spolujazdkyne a seba samého. Dlho nebolo jasné, či bude vôbec možné ho trestne stíhať.

zdroj: PerthNow

Vyšetrovanie ukázalo, že vodič automobilu pred jazdou požil väčšie množstvo návykových látok, pričom odber krvi tri hodiny po nehode preukázal až 50-násobok množstva drogy považového za intoxikáciu. Toto, spolu s výpoveďami svedkov, video záznamami a posudkami odborníkov, presvedčilo súd, ktorý uznal Shauna vinného z vraždy a z pokusu o úmyselne zabitie.

V nasledujúcich dňoch súd rozhodne o výške trestu po zvážení názoru obetí, a ľútosti, ktorú obvinený preukázal prostredníctvom svojho právnika. Southern si na udalosti z kritického dňa údajne nepamätá, no napriek tomu je presvedčený, že jeho jazda nebola pokusom o samovraždu.

V konečnom dôsledku výška trestu nebude až tak dôležitá, omnoho dôležitejšie je, že aj napriek udalostiam ako tieto, si každý deň sadá za volant príliš mnoho blbcov vedome a úmyselne vystavujúcich seba a ostatných účastníkov premávky nebezpečenstvu zranení a strát na životoch.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie