Aktuality

Návrat legendy! Pozrite si oficiálne fotografie majestátneho kupé BMW 8

Nové BMW 8 pôsobí zavalitým dojmom. Dáva tak svetu jasne najavo, že domovom pre toto elegantné kupé budú diaľnice. Pri cestách naprieč kontinentom má svojho majiteľa rozmaznávať nielen výnimočným luxusom, ale aj palubnými technológiami. Nebudú chýbať voliteľné laserové svetlomety, stabilizátory bočného preťaženia či aktívne natáčanie zadných kolies. Tieto systémy bude nová osmička potrebovať najmä v zákrutách, váži totiž 1 965 kilogramov. Štandardné kupé navyše meria až 4 843 mm na dĺžku a 1 902 mm na šírku. Verzia M850i xDrive je ešte o 8 mm dlhšia.

BMW 8

Z interiéru sa môže nie jednému fanúšikovi Greenpeace zatočiť hlava. Takmer všetko je zabalené do prvotriednej kože a nechýba ani kovový obklad stredového tunela. Ku kreatívnej explózii však nedošlo a interiér v nás nevyvolal zásadné emócie.

BMW 8

Automobilka nezabudla zverejniť ani zopár informácií o motorizáciách. Na dvanásťvalec môžete zabudnúť, vrcholom bude verzia M850i xDrive s osemvalcovým benzínovým motorom. Maximálny výkon dosahuje slušných 390 kW a 750 Nm krútiaceho momentu. Budúci majitelia sa tak môžu tešiť na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy, maximálnu rýchlosť však obmedzili na 250 km/h. Pre odchovancov JRD bude v ponuke aj naftový šesťvalec s nižším výkonom (235 kW). Oba agregáty dostanú osemstupňovú dvojspojkovú prevodovku od firmy ZF a štandardom tiež bude elektronický pohon všetkých štyroch kolies xDrive.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie