Aktuality

Kia ukončila predaj tohto štýlového SUV! Prečo?

Podľa posledných správ od insideevs.com, Kia zastavila výrobu európskej špecifikácie modelu Soul so spaľovacími motormi. V ponuke však naďalej zostáva populárna elektrická verzia, ktorej v Európe dalo prednosť až 45 % záujemcov o tento model. Na starom kontinente sa v priebehu minulého roka predalo 12 100 kusov, pričom neväčší počet registrácií zaznamenali v Nemecku.

Za ukončenie výroby s najväčšou pravdepodobnosťou môže aj povinné a finančne nákladné „prezbrojovanie“ na sprísnené emisné normy Euro 6c/6d-Temp, na ktoré sa Kia pri iných modeloch pripravila s predstihom.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?