Podľa Američanov má jeden z najkrajších interiérov sveta Lexus LS

Lexus LS sa ocitol medzi laureátmi tohtoročnej súťaže Wards 10 Best Interiors. Vlajková limuzína značky zaujala v konkurencii 40 nominovaných modelov.
Vydané  Text: 

Pred rokom získal cenu WardsAuto za najlepší interiér nový Lexus LC 500. Porotcovia ho označili za ,,sexi kupé s revolučným dizajnom”. Jeho dizajnéri mali v istom zmysle jednoduchšiu úlohu, pretože v športovom kupé nie sú extravagantné nápady prekvapujúce. Model LS je však luxusnou reprezentatívnou limuzínou a v tomto segmente sa výrobcovia riadia skôr konzervatívnymi princípmi, netradičným prvkom sa vyhýbajú.
Lexus sa v prípade modelu LS rozhodol staviť na smelú koncepciu, ktorej výrazom je už na prvý pohľad odvážna farebná paleta, vrátane karmínovočervenej vo verzii F Sport. Tvorcovia použili nezvyčajné dekoratívne prvky vytvorené podľa tradičných japonských remesiel, napríklad ručne prekladané drevené obklady dverí alebo dekoratívne prvky z japonského brúseného skla Kiriko. Redaktori WardsAuto ocenili nový Lexus LS za „najvyššiu kvalitu od podlahy až po strechu”. Vyzdvihli aj veľký centrálny displej s množstvom nastaviteľných ukazovateľov a zdôraznili, že auto je rozhodne hodné svojej ceny, hoci nepatrí k najnižším.
Nový Lexus LS 500 je vybavený 3,5-litrovým benzínovým motorom V6 twin turbo s výkonom 309 kW (421 KM) a krútiacim momentom 600 Nm, ktorý spolupracuje s desaťstupňovou automatickou prevodovkou. Hybridnú verziu Lexus LS 500h poháňa nová jednotka Multi Stage Hybrid System, ktorá disponuje 3,5-litrovým motorom V6 a výkonným elektromotorom. Ponúka maximálne pohodlie a luxus, dynamickú jazdu s ekonomickou spotrebou paliva a nízkymi emisiami CO2. Na slovenskom trhu je dostupný v cenovej ponuke od 110 000 eur.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.