Aktuality

Nový elektrický superšport Volkswagen I.D. R Pikes Peak

Športové auto patriace do novej rodiny modelov ID bolo odprezentované verejnosti túto nedeľu. Volkswagen ID R Pikes Peak je prvý úplne elektrický pretekársky automobil od značky Volkswagen.

Základom tohto mimoriadneho vozidla je ľahká konštrukcia, vysokoefektívna aerodynamika, vylepšený podvozok a výkonný elektrický pohonný systém. ID R Pikes Peak debutuje pred zástupcami medzinárodných médií na pretekárskej trati Alès vo Francúzsku, kde sa cíti doma aj špičkový francúzsky jazdec Romain Dumas. Pikes Peak, známy ako "Race to the Clouds", začína v nadmorskej výške 2 802 m nad morom a končí vo výške až 4 302 m n/m.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak (2018)
Volkswagen I.D. R Pikes Peak (2018)

"Race to the Clouds" patrí už viac ako 100 rokov k najkrajším udalostiam v motoristickom športe. Volkswagen sa zúčastnil tohto preteku prvýkrát v roku 1987 s veľkolepým Golfom poháňaným dvoma motormi, ktoré však nedokončili súťaž. Tentokrát je cieľom nielen dôjsť do cieľa, ale aj získať a vytvoriť nový rekord pre elektrické autá.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak (2018)

Vedie prvý elektrický šport Volkswagen počas pretekov Pikes Peak Hill Climb. Oficiálny testovací program začína práve dnes, deň po prvej prezentácii nového elektrického modelu.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie