Lada Niva 4x4 bude dostupná v špeciálnej edícii. Čo sa zmenilo?

ERIK STRÍŽ, 13.04.2018
BMW o tom iba žartovalo, Lada to myslí celkom seriózne. Novú Ladu 4×4 si môžete za príplatok vybaviť špeciálnou úpravou karosérie.
Lada 4×4 (2018) v camo-úprave

Lada 4×4 (2018) v camo-úprave

Dacia Duster už niekoľko rokov vládne v zoznamoch najlacnejších SUV na trhu, ale Lada stále vyrába legendárnu Niva (teraz sa volá jednoducho 4×4), ktorá sa nezmenila už štyri desaťročia.

Ruský off-road vyzerá rovnako ako v roku 1977, kedy vyšla z výrobných pásov jeho prvá generácia. V priebehu 40 rokov síce výrobca zaviedol niekoľko vylepšení, ako je napríklad klimatizácia, ale charakter vozidla a jeho dominantné vlastnosti ostali nezmenené - majitelia tohto auta oceňujú jeho mimoriadne schopnosti prejazdu terénom, robustnosť, odolnosť a tiež spoľahlivosť.

Lada 4×4 (2018) v camo-úprave

Lada 4×4 (2018) v camo-úprave

Lada je už dlhší čas v rukách firmy AvtoVAZ. Zástupcovia ruskej značky oznámili nový produkt pre túto sezónu a teraz sa všetko stalo jasným: Za menej ako 500-eurový doplatok môžete off-road 4x4 získať vo verzii s kamuflážnymi fóliami. Začiatkom apríla BMW oznámilo podobné vylepšenie pre model X2, ale bol to iba prvoaprílový žart. Rusi sú však odvážnejší a vypočítavejší, vojensky pôsobiace 4×4 zaradili do ponuky.

Sezónna edícia bude k dispozícii iba na vybraných trhoch. V tomto prevedení sa auto určite dostane do pozornosti poľovníkov či rybárov. Lada 4x4 na Slovensku stojí minimálne 9 990 eur, za 5-dverové vyhotovenie zaplatíte minimálne 10 990 eur, respektíve 12 790 eur za verziu URBAN.

Lada 4×4 (predtým Niva) sa vyrába už štyri desaťročia s iba minimálnymi zmenami

Lada 4×4 (predtým Niva) sa vyrába už štyri desaťročia s iba minimálnymi zmenami

Na Slovensku sa na značku Lada pozeráme cez prsty preto, lebo tvorila tvár našich ciest v časoch, na ktoré ľudia neradi spomínajú, ale klady jej modelov nemožno odopierať.