Nová KIA Ceed sa už rysuje, môžeme čakať ešte dynamickejší dizajn a nový názov

Automobilka KIA zverejnila vôbec prvú oficiálnu vizualizáciu novej generácie populárneho hatchbacku Ceed. Novinka si zrejme zachová svoj súčasný charakter, bude však výrazne dynamickejšia.
Vydané Text: 

KIA Ceed v modelovom roku 2019 sa prvýkrát prevedie na autosalóne v Ženeve (2018)
Už sme zvykli na to, že aj neprémioví výrobcovi automobilov robia autá, ktoré zaujmú vonkajším dizajnom, interiérom, komfortom i bezpečnosťou. A neraz aj cenou, veď taká KIA Stinger GT, ktorú sme testovali pred niekoľkými týždňami a ktorej test si môžete prečítať v marcovom čísle AUTO MOTOR A ŠPORT, stála viac ako 58-tisíc eur! Najnovšie sa automobilka pripomenula s vôbec prvou skicou úplne nového hatchbacku Cee’d. KIA Cee’d patrí medzi najpopulárnejšie automobily u nás a je preto prirodzené, že náš všetky správy o novinke veľmi zaujímajú. Nová generácia Cee’du počíta so zachovaním charakteru šikovného mestského vozidla s karosárskym vyhotovením hatchback, jeho črty však budú dramaticky dynamické, športové a podľa skice hodnotíme, že bude dizajn bude pôsobiť priam prémiovo.

Nový názov!

Nová Kia Ceed bude mať debut na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve. 5-dverová Kia Ceed bude predstavená v Ženeve spolu s druhým členom novej rodiny Ceed. Nová Kia Ceed bola navrhnutá v dizajnérskom centre spoločnosti Kia pre Európu – vo Frankfurte, Nemecku. Inšpirovaná dizajnom modelu Stinger, čím prináša nová Kia Ceed sebavedomejší vzhľad, ktorý bol vyvinutý exkluzívne pre využitie na európskych cestách. Charakteristika jazdy ako aj ovládanie nového modelu vyzdvihnú model Kia Ceed nad svojim predchodcom z hľadiska dynamiky a zapojenia vodiča. Nový model taktiež prešiel zmenou mena – cee’d nahradilo jednoduchšie Ceed, reprezentujúc vozidlo pre európsku spoločnosť s európskym dizajnom (Community of Europe, with European Design).
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.