Aktuality

Je novšie skutočne lepšie? Pozrite si dynamické porovnanie generácií Hondy Civic Type R!

Vo videu nižšie si môžete pozrieť, aké sú rozdiely v dynamike jednotlivých generácií ikonického hot-hatch Civic Type R. Matt Watson, spoločne s kolegami z CarWow, natočili sériu testov, v ktorých dokázali, že nie všetko nové je automaticky aj lepšie. V teste zrýchlenia z nuly na sto kilometrov za hodinu jasne zvíťazila najnovšia generácie, zaujímavo však dopadlo porovnanie starších modelov. Staršia generácia (EP3) s minimálnym náskokom zvíťazila nad treťou generáciou, na ktorej sa podpísala vyššia hmotnosť. Pri teste pružného zrýchlenia zvíťazili preplňované motory s vyšším krútiacim momentom a výkonom dostupným pri nižších otáčkach. Rozdiely však neboli až tak markantné pri brzdení. Všetky generácie potrebujú na zastavenie takmer rovnakú vzdialenosť. Určité odchýlky spôsobuje aj obutie.

VIDEO:

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?