Aktuality

Frankfurt 2017 – BMW ukáže nový elektromobil, jeho vzhľad prezradilo video.

Mnohí tajne dúfali, že BMW vo Frankfurte predstaví nový elektrický model. V portfóliu značky aktuálne nájdeme elektrickú nákupnú tašku s označením i3, dostupnú v rôznych verziách, a športové kupé i8.

Frankfurt 2017 – BMW ukáže nový elektromobil, jeho vzhľad prezradilo video.


V ponuke tak jasne chýba praktický elektromobil pre celú rodinu. Aj preto internetom kolovali špekulácie o štvordverovom fastbacku s označením i5. Automobilka ale premiéru sériového modelu na autosalóne neplánuje, do Frankfurtu prinesie budúcu i5ku len vo forme konceptu.

Frankfurt 2017 – BMW ukáže nový elektromobil, jeho vzhľad prezradilo video.

Dizajn konceptu prezradilo oficiálne video. Vyobrazený automobil využíva všetky charakteristické prvky súčasných „i“ modelov. Akékoľvek technické údaje spojené s konštrukciou či pohonom sú zatiaľ tabu. V danej kategórii je akýmsi vzorom práve Tesla Model 3, ktorá sa už ale reálne vyrába. Parametre konceptu by tak mohli byť aspoň porovnateľné s americkým konkurentom.


*Zdroje: Motor1.com*
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie