Aktuality

Američan prerobil Chevrolet pick-up z 1946 na elektrinu, zničil pritom Prius

Chevrolet pickup z roku 1946 prerobený na hybridný pohon z Toyoty Prius (screenshot z YouTube videa)

Mať doma 61-ročné auto, ktoré navyše jazdí a s takmer nulovými emisiami, to je skutočný unikát. Jednému Američanovi sa to darí vďaka tomu, že do zachovalého veterána značky Chevrolet zo 46. roku vložil pohonné ústrojenstvo z Toyoty Prius a spravil všetko preto, aby sa pôvodný americký stroj na prvý pohľad k ázijským súčiastkam nepriznával.

Prerábka bola výrazná a náročná. Pôvodný Prius jeho majitelia prakticky úplne zničili, odstránili karosériu a ponechali iba jeho podvozok a kostru. Na ňu nasadili karosériu a interiér starého Chevroletu tak, aby inovovaný pohon nebol na prvý pohľad vôbec viditeľný.Chevrolet pick-up s klasickým automobilovým dizajnom jazdí potichu a ak mu šofér poriadne nedupne na plynový pedál, aj bez spotreby tekutého paliva. Elektrický pohon sa v Priuse používa nielen na rozbiehanie, ale aj pre jazdu nižšími rýchlosťami. V automobile je zabezpečený pohon prednej nápravy.Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?