Aktuality

Koncern VW má problémy s brzdami, zvoláva aj škodovky.

Podľa externých zdrojov má koncern problémy s elektronickým softvérom brzdovej sústavy. Táto vada môže mať vplyv na dôležité bezpečnostné prvky ako ABS či ESP. Správa uvádza, že v medzných situáciách tieto systémy nemusia správne zareagovať na pretáčavosť či nedotáčavosť a môžu zapríčiniť vážnu dopravnú nehodu.

Superb


Zvolávaciu akciu spustili v Nemecku a zatiaľ nie je jasné, či sa chybné vozidlá nenachádzajú aj v iných krajinách. Celkovo by malo ísť o 385 000 áut značiek Volkswagen, Audi či Škoda. Česká automobilka používala chybný softvér v modeloch Octavia a Superb približne 1 rok.
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie