Magazín

Trúfli by ste si na opravu 70-ročného motora od Fordu? Odborníkom na veterány to trvalo týždeň

Hagerty  - Časozberné video opravy Ford Flathead V8 1946
Ilustračná fotografia (foto: Hagerty, renovácia starého motora Ford Flathead V8 1946)
Zdroj: YouTube
Hagerty  - Časozberné video opravy Ford Flathead V8 1946
Ilustračná fotografia (foto: Hagerty, renovácia starého motora Ford Flathead V8 1946)
Zdroj: YouTube

Hagerty - Časozberné video opravy Ford Flathead V8 1946

Ford Pickup z roku 1946

Video od Hagerty nie je úplne nové, aj po roku však dokáže zaujať svojou prepracovanosťou a precíznosťou. Časozberné video zachytáva prácu niekoľkých automechanikov, ktorí zo starého veterána Ford pickup z roku 1946 vyberú motor Flathead V8 a následne ho opravia.

Oprava tohto poctivého osemvalcového motora (v čase zhotovenia videa 70-ročného) si vyžiadala nadpriemernú zručnosť a technické vybavenie, o ktorých môže väčšina slovenských mechanikov iba snívať. Dielňa zachytená na videu sa venuje výhradne opravám veteránov a starých motorov a že ich nahráva Hagerty, nie je žiadna náhodička.

Mechanici rozobrali motor Flathead V8 do poslednej skrutky, každú drobnosť prečistili a prebrúsili, časozberné video ich práce preto pôsobí úchvatne. Celkovo strávili nad projektom rovných 100 ľudských hodín, ktoré natlačili do šiestich pracovných dní. Na vytvorenie videa bolo potrebných 40-tisíc fotografií, ktoré v editačnom programe autori spracovali do časozberného filmu s dĺžkou šesť a pol minútky.

Karburátor z Camara

V inom videu z dielne Hagerty mechanik Davin Reckow rozoberá, čistí, opravuje a opäť skladá karburátor Holley 4346, ktorý možno nájsť v starších automobiloch Camaro, Chevelle či Nova s motormi typu V-8 L78. Práčička je to špinavá a podľa mnohých nevďačná, zároveň však krásna a dychberúca. Opäť časozberné video je vytvorené pomocou tisíckov fotografií pospájaných do efektného videa.