Fotogaléria: Nový VW ID.Buzz Long Wheelbase, predĺžená verzia najpraktickejšieho elektromobilu

Zväčšenie rázvoru vďaka modulárnej platforme MEB je iba jedna z výhod, ktoré majú nové autá koncernu Volkswagen.

V predaji bude aj verzia GTX s pohonom 4x4.
Vydané Text: 

Fotogalériu nájdete na konci tohto príspevku.

S dĺžkou 4 962 mm a až siedmimi sedadlami má byť veľký ID. Buzz je dokonale pripravený na uvedenie na trh v Severnej Amerike. Zároveň rozširuje svoje spektrum možných aplikácií v Európe.

Dodatočná dĺžka v dôsledku zväčšenia rázvoru o 250 mm vytvára priestor pre tretí rad sedadiel, ktorý poskytuje až 2 469 litrov úložného priestoru, a pre novú, väčšiu 85 kWh batériu (netto), ktorá poskytuje ešte väčší dojazd. Nové tepelné čerpadlo zvyšuje účinnosť v zime.

Inzercia

Medzi ďalšie novinky veľkého elektrického VW Bus patrí head-up displej, modernizovaný informačno-zábavný systém novej generácie a parkovanie na diaľku cez smartfón.

Medzitým novonavrhnuté high-tech panoramatické strešné okno s inteligentným sklom prináša spomienky na legendárny autobus Samba z 50. rokov. S rozlohou 1,5 štvorcového metra je to najväčšia sklenená strecha, akú kedy Volkswagen vyrobil. Inteligentné sklo je možné zmeniť z priehľadného na nepriehľadné a naopak pomocou dotykového posúvača alebo hlasového asistenta. Severoamerické verzie budú obsahovať aj klimatizované sedadlá a osvetlené logo Volkswagen vpredu.

Predĺžený VW ID. Buzz bude k dispozícii aj s novým elektromotorom s výkonom 210 kW (286 k). Tento elektromotor zvyšuje maximálnu rýchlosť na elektronický limit 160 km/h (európsky ID. Buzz s výkonom 150 kW: 145 km/h) a dosiahnuť akceleráciu z nuly na 100 km/h už za 7,9 sekundy.

Inzercia


Advertisement

Navyše, na rok 2024 je ohlásená verzia s pohonom všetkých kolies GTX s výkonom 250 kW (339 k). ID.Buzz GTX zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy, vďaka čomu je ideálny na rýchle splynutie s premávkou na diaľnici, uvádza výrobca vo svojej tlačovej správe pre USA a Kanadu.
Pokračujte na ďalší príspevok »Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.
 • LEGISLATÍVA

  Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.