Technické údaje Toyota Avensis 2.0 D-4D (2009)

| Značka | Toyota |
| Model | Avensis |
| Typ | 2.0 D-4D |
| Rok výroby/modelový ročník | 2009 |
| Dĺžka | 4695 mm |
| Šírka | 1810 mm |
| Výška | 1480 mm |
| Rázvor | 2700 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1465 kg |
| Užitočné zaťaženie | 635 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 509 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | 1575 dm3 |
| Max. výkon | 126 kW |
| Max. výkon pri | 3600 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 310 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 1800-2400 ot./min |
| Max. rýchlosť | 200 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 9,7 s |
| Palivo | nafta |
| Objem valcov | 1998 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 50 |
| Počet valcov | 4 |
| Poháňaná náprava | predná |
| Typ prevodovky | manuálna |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Kombinovaná spotreba | 5,2 l/100 km |
| Emisie CO2 | 135 g/km |
| Cena |






















