Testy

Najspoľahlivejšie autá po 320-tisíc kilometroch podľa Consumer Reports 2020

Najväčšia spotrebiteľská organizácia v USA zostavila rebríček na základe prieskumu medzi americkými spotrebiteľmi na stránke Consumer Reports. Z prieskumu jasne vyplýva, že automobily značky Toyota a Honda vynikajú spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Hodnotenie je založené na percentuálnom podiele exemplárov daného automobilu s najmenej 200-tisíc míľami na odometri, ktoré za uplynulých 12 mesiacov nemali žiadne technické problémy. Pre amerických vodičov je takýto prieskum dôležitou informáciou pri kúpe jazdeného auta.

Podľa Consumer Reports je takmer každé auto schopné najazdiť 300-tisíc kilometrov, ak doň investujete dostatok peňazí. Ale veľmi často to nie je najlepšie riešenie. Ak staré, opotrebované vozidlo vyžaduje časté opravy a nejde o hodnotný zberateľský model, je múdrejšie vymeniť ho za nové. Z tohto pravidla však existujú výnimky – autá, ktoré aj napriek času a počtu najazdených kilometrov robia majiteľom stále skvelú službu.

Tu je rebríček najodolnejších a najspoľahlivejších jazdených vozidiel, ktoré údajne bez problémov najazdia 320-tisíc kilometrov.

Najspoľahlivejšie autá podľa Consumer Reports 2020

Na prvom mieste sa umiestnila Toyota Camry, stredne veľký sedan v ponuke s benzínovým motorom alebo ako hybrid, ktorý opakovane obsadil prvé miesto v rebríčku najpopulárnejších automobilov v USA.

Najspoľahlivejšie autá podľa Consumer Reports 2020

Na druhom mieste je Toyota Sienna – priestranný, pohodlný minivan dlhý okolo 5 metrov a s voliteľným pohonom 4x4.

Najspoľahlivejšie autá podľa Consumer Reports 2020

Rebríček víťazov uzatvára tretia Honda Accord, vozidlo strednej veľkosti, od roku 2005 v ponuke aj v hybridnej verzii.

Prečítajte si aj:


Toyota Camry: Pozrite si slovenský cenník vlajkovej lode značky!

Peter Orosz


Najspoľahlivejšie autá podľa Consumer Reports 2020

Štvrtá je Toyota Prius, najznámejšie hybridné vozidlo a priekopník tohto segmentu. Prius začínal ako subkompaktný model, druhá a tretia generácia sú dobre rozpoznateľné kompaktné liftbacky a štvrtá generácia má rozmery D segmentu. Počnúc treťou generáciou je Prius v ponuke aj vo verzii plug-in hybrid.

Najspoľahlivejšie autá podľa Consumer Reports 2020

Na piatom mieste je Toyota 4Runner, terénne SUV s dĺžkou 4,8 m, spríbuznené s Land Cruiserom.

Šiesty model, ktorý je schopný zvládnuť najviac kilometrov, je vyše 5-metrový minivan Honda Odyssey. Ďalšie dve miesta patria mohutným terénnym vozidlám Toyoty – pickupom Tundra a Highlander. Prvú desiatku uzatvára terénne, 4,9-metrové SUV Honda Pilot a aj v Európe dobre známa Honda CR-V, čiže obľúbené SUV strednej veľkosti (dĺžka 4,6 m).

Test Honda CR-V Lifestyle 1.5 VTEC TURBO CVT 4WD (foto: PANER pre auto motor a šport, 2019)

Prečítajte si aj:


Test Honda CR-V s benzínovým motorom: Favorit segmentu

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda vám pomôže s elektromobilitou
Magazín

Škoda vám pomôže s elektromobilitou

Aj tým najväčším skeptikom je už nad slnko jasné, že elektromobilita sa stala pevnou súčasťou cestnej infraštruktúry. Podiel predaja elektromobilov postupne stúpa a výhody zelenej dopravy sa stávajú čoraz výraznejšie.