Magazín

Prezidentské autá mali tajné výbavy, niečo nám však Peugeot prezradil. Napríklad, prečo mala Sarkozyho limuzína iba 6-litrovú nádrž

Prezidentské vozidlá Peugeot

Reprezentácia, komunikácia, ochrana. Vozidlo prezidenta republiky je oveľa viac ako iba automobil. Značka Peugeot je už pol storočia jedným z dodávateľov prezidentského Elyzejského paláca. Jazdili na nich prezidenti od Valéry Giscard d’Estaing, ktorý využíval model Peugeot 604, až po Emmanuela Macrona, ktorý jazdil v modeli Peugeot 5008.

Vydajte sa s nami na krátku exkurziu históriou Piatej republiky.

Peugeot 5008 je oficiálne prezidentské vozidlo Emmanuela Macrona od roku 2017
Peugeot 5008 je oficiálne prezidentské vozidlo Emmanuela Macrona od roku 2017

Emmanuel Macron a Peugeot 5008

Najprv tu máme novšiu históriu, ktorá sa začala len nedávno. Emmanuel Macron, novozvolený prezident, prišiel na slávnosť 14. júla 2017 v Peugeote 5008. Toto vozidlo si nechal aj počas prvých piatich rokov vo funkcii prezidenta, a preto je pravdepodobne najfilmovanejším a najfotografovanejším autom za ostatných päť rokov. To nevyhnutne neznamená, že je aj najznámejšie. Kancelária prezidenta uvalila z pochopiteľných bezpečnostných dôvodov na technické údaje vozidla embargo.

Vieme však, že tento Peugeot 5008 bol vyrobený, rovnako ako všetky modely Peugeot 5008, v závode v Rennes a následne bol zverený špecializovanej bretónskej spoločnosti Centigon, ktorá sa postarala o opancierovanie vozidla. Jediné poskytnuté informácie sa týkajú usporiadania zadných sedadiel (2 miesta namiesto 3, so špecifickou stredovou konzolou), montáže predných majákov do masky chladiča a nalepenia znaku Prezident republiky na karosériu. Všetko ostatné je prísne tajné!

Chcete sa o PEUGEOT 5008 dozvedieť viac? Navštívte webové stránky peugeot.sk

PEUGEOT Typ 156 z roku 1921 prezidenta Alexandra Milleranda
PEUGEOT Typ 156 z roku 1921 prezidenta Alexandra Milleranda

Alexander Millerand a Peugeot Typ 156

Dávna história spolupráce automobilky Peugeot a Francúzskej republiky sa začala v 20. rokoch minulého storočia. Alexandre Millerand bol 23. septembra 1920 zvolený za tretieho prezidenta republiky a jazdil na modeli Peugeot Typ 156 z roku 1921. Typ 156 bol prvým automobilom, ktorý sa vyrábal v Sochaux a bol vrcholom ponuky vtedajšej značky s pôsobivým radovým 6-valcovým motorom s objemom 5 954 cm3 dosahujúcim výkon 18 kW (25 k).

PEUGEOT 604,  Valéry Giscard d'Estaing
PEUGEOT 604, Valéry Giscard d'Estaing

Valéry Giscard d'Estaing a Peugeot 604

O viac ako polstoročie neskôr si Francúzi zvolili za svojho prezidenta nadšenca šoférovania, automobilov a značky Peugeot. Valéry Giscard d'Estaing priviedol Peugeot do Elyzejského paláca v roku 1975 a v rovnakom roku prišla na trh nová vlajková loď značky, model Peugeot 604. Ďalšia inovácia, ktorú požadovala vyslovene moderná hlava štátu: prezidentské autá už neboli čierne, ale machovo zelené.

Počas sedemročného obdobia si Elyzejský palác objednal štyri kusy modelu Peugeot 604. Tri z nich boli sériové modely, vrcholné verzie SL poháňané 2,6-litrovým motorom V6 s výkonom 100 kW (136 k), na ktorých si prezident občas rád jazdil aj sám.

Popri nich bola na slávnostné príležitosti vyhradená prezidentská limuzína Peugeot 604. Vznikla v spolupráci s výrobcom karosérií Heuliez, mala rázvor predĺžený o 62 centimetrov, z čoho profitovali luxusne vybavené zadné sedadlá a strechu pokrývala čierna imitácia.

Na druhej strane Elyzejský palác neschválil projekt Peugeot 604 landaulet (strecha nad zadnými sedadlami, ktorá sa dá otvárať), ako ho navrhol výrobca karosérií Chapron. Unikátny exemplár postavený v roku 1979 nakoniec získal prezident Nigeru.

Françoisa Mitterranda a pancierová limuzína Peugeot 605

V roku 1991 získal Elyzejský palác model Peugeot 605, ktorý bol predĺžený a obrnený bretónskou spoločnosťou Labbé (z ktorej sa neskôr stal Centigon, spoločnosť, ktorá pripravila prezidentský Peugeot 5008).

Tento model poháňal motor V6 s výkonom 125 kW (170 k) a bol vybavený pancierovaním z vysokopevnostnej ocele a oknami vyrobenými z nepriestrelného skla a polykarbonátového kompozitu.

Tieto úpravy sa prejavili na hmotnosti vozidla až 2 500 kg, čo je o 1 000 kg viac ako štandardný model 605 V6! Táto limuzína sa používala najmä na prevoz hláv štátov na návšteve vo Francúzsku, ako boli napríklad Michail Gorbačov, Husní Mubarak a pápež Ján Pavol II.

Jacques Chirac a modely Peugeot

Jacques Chirac počas svojho dvanásťročného pôsobenia v Elyzejskom paláci pravidelne používal Peugeot 607, ktorý sa pripojil k vozovému parku prezidenta republiky.

Ale Peugeot, ktorý na Francúzov v tom čase nepochybne urobil najväčší dojem, bol červený Peugeot 205 SR z roku 1984, na ktorom prezidentova manželka sama jazdila po cestách departementu Corrèze v strede Francúzska.

PEUGEOT 607 Paladine pre Nicolasa Sarkozyho
PEUGEOT 607 Paladine pre Nicolasa Sarkozyho

Peugeot 607 Paladine a Nicolas Sarkozy

Paladine bol pravdepodobne najpozoruhodnejším prezidentským automobilom Piatej republiky, no s krátkou životnosťou. V roku 2007 hľadal tím Nicolasa Sarkozyho vozidlo, ktoré by symbolizovalo obnovu a modernosť, keď sa nový prezident v deň svojej inaugurácie vybral po Champs Elysées.

Niekto si spomenul na štúdiu Peugeot 607 Paladine predstavenú na ženevskom autosalóne v roku 2000.

Táto veľkolepá limuzína 607, ktorú pre Peugeot vytvoril výrobca karosérií Heuliez, má dĺžku viac ako 5 metrov. Karosári ju premenili na landaulet so sťahovacou sklenenou strechou zakrývajúcou zadné sedadlá.

Čalúnnik zo slávnej značky Hermès interiér luxusne vybavil nádhernou modrou a krémovou kožou, barom, dvoma vynikajúcimi elektricky nastaviteľnými kreslami pre vážených pasažierov a sklopným sedadlom pre spoločníka otočeným chrbtom k ceste.

Na žiadosť tímu Nicolasa Sarkozyho bol Peugeot 607 Paladine odvezený z Múzea Peugeot a 16. mája 2007 bolo Francúzsko a celý svet prekvapený, keď ho videli na Champs Elysées.

Napriek mnohým zmenám, ktorým prešlo, je auto stále rovnako elegantné ako štandardný Peugeot 607. Na druhej strane montáž mechanizmu sťahovacej strechy spôsobila, že palivová nádrž musela byť menšia: jej objem je len 6 litrov. To, čo pre štúdiu nebolo problémom, sa vzhľadom na hmotnosť auta a vysoký apetít jeho motora V6 stalo pri pravidelnom používaní rýchlo výzvou. Preto bolo rozhodnuté, že Peugeot 607 Paladine sa už nebude používať.

Prezidentské otázky

Jedna alebo dve vlajky?

  • Protokol presne definuje výzdobu prezidentského vozidla.
  • Keď je prezident republiky v aute pri oficiálnej príležitosti, je auto ozdobené francúzskou vlajkou pripevnenou na pravej prednej časti vozidla na strane, kde hlava štátu nastupuje a vystupuje.
  • Keď je s francúzskym prezidentom druhá hlava štátu alebo vlády, vlajka jeho krajiny je pripevnená na ľavej prednej strane na strane, kde nastupuje a vystupuje z vozidla.

Aké evidenčné číslo?

  • Až do 70. rokov 20. storočia mal Elyzejský palác pre prezidentov automobil vyhradené používanie evidenčných čísel 1PR75 až 5PR75. S číslom 1PR75 bolo registrovaných niekoľko vozidiel.
  • Táto tradícia sa teraz skončila a prezidentské autá už nesú bežné evidenčné čísla, ktoré, ako pre všetky vozidlá, chronologicky prideľuje úrad evidencie vozidiel.

Čo sa stane s autami po odchode prezidenta?

  • Neexistuje žiadne pravidlo. Niektoré sa uchovávajú vo flotile Elyzejského paláca, iné sa predávajú, alebo darujú múzeám.
  • Napríklad Millerandove vozidlo Typ 156, limuzínu Peugeot 604 Giscarda d'Estainga, Mitterrandovu limuzínu Peugeot 605 a Peugeot 607 Paladine uchováva Musée de l'Aventure Peugeot .