Magazín

Hamilton chystá film o Formula 1! Bude mať hviezdne herecké obsadenie

lewis hamilton

Milovníci motoršportu, a predovšetkým Formula 1, môžu mať dôvod na radosť. Po úvodných zákulisných rečiach sa zdá, že film z prostredia kráľovnej motoršportu pod záštitou sedemnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona naberá reálne kontúry. Snímka má mať hviezdne herecké obsadenie a jej réžie sa má ujať režisér najnovšieho kinohitu Top Gun: Maverick.

Hamilton ako producent

Už skoršie v tomto roku sa začalo šepkať o tom, že Lewis Hamilton by sa mohol stať producentom pripravovaného filmu z prostredia Formula 1. Teraz sa zdá, že je všetko ohľadom personálneho zastúpenia hotové a môže sa začať natáčať.

Filmovú novinku, ktorá bude vznikať pod taktovkou režiséra Josepha Kosinskiho, má zastrešiť spoločnosť Apple, konkrétne Apple Original Films.

V hlavnej úlohe sa predstaví Brad Pitt stvárňujúci pilota F1 na dôchodku. Ten sa rozhodne vrátiť do kolotoča najprestížnejších motoristických pretekov na svete, aby sa mohol stať mentorom svojho mladšieho tímového kolegu. Jedným z producentov filmu má byť práve Lewis Hamilton. Okrem neho sa produkcie ujme aj Jerry Bruckheimer (Top Gun: Maverick, Bad Boys for Life, 60 sekúnd) a Plan B Entertainment (Minari, Moonlight, 12 rokov otrokom), teda spoločnosť, ktorú kedysi zakladal práve Brad Pitt.

Rovnaký rozpočet ako v F1

Zaujímavosťou je, že rozpočet filmu je predbežne stanovaný na 140 miliónov amerických dolárov, teda presne toľko, koľko majú od sezóny 2022 k dispozícii všetky tímy v kolotoči F1 v rámci rozpočtového stropu.

Do projektu zatiaľ nezasahuje spoločnosť Liberty Media, ktorá je exkluzívnym vlastníkom práv Formula 1.

Film z prostredia F1 produkovaný Hamiltonom by mal byť priamou konkurenciou pre úspešnú sériu Drive to Survive, ktorú už od roku 2019 vysiela spoločnosť Netflix.

Prečítajte si aj:


Tisíc koní a 7-stupňový 'manuál'. Mercedes-AMG dosiahol vrchol, vyrobil hyperauto určené na cesty s technikou z F1

Erik Stríž (Editor príspevku)


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?