Magazín

Motoristickí novinári vybrali najlepšie autá, ktoré testovali v roku 2021! Pozrite si rebríček Juraja Hrivnáka:

Redaktorský výber 2021, Juraj Hrivnák

Jurajove 5+1:

  • Plnohodnotné testy si môžete prečítať TU v rámci digitálneho predplatného s archívom všetkých vydaní časopisu Auto motor a šport už od 1,98 €!

Toyota GR Yaris (AMS 3/2021)

Toyota má moje obrovské sympatie, pretože kým európske automobilky sa predbiehajú v tom, ktorá napíše zelenší článok o svojom novom elektromobile, Toyota má ekologickú časť svojho imidžu dávno odkomunikovanú a z dlhej chvíle vyrobí homologačný špeciál len tak, aby ostatným ukázala, že to vie. A vie to parádne. Nechceme vedieť, akú skutočnú hodnotu má auto s na mieru robenou karosériou, karbónovou strechou, jedinečným pohonom 4 × 4, najvýkonnejším trojvalcom na svete a podvozkom, ktorého tlmiče by dokázali vyriešiť väčšinu svetových konfliktov. Ale sme si istí, že cena, za ktorú Toyota svoj model GR Yaris ponúka zákazníkom, ani zďaleka nepokrýva náklady na jeho výrobu. Je to jedno z najlepších áut na akých som jazdil a zároveň je to najväčšie prekvapenie. Je to hrča charakteru a chuti do života, ktorá prekoňovaným kladivám ukazuje, ako vyzerá použiteľná rýchlosť.

Toyota Yaris GR

Audi RS 6 Avant (AMS 5/2021)

Najrýchlejšie rodinné kombi ma uchvátilo výkonom, brzdami a jazdnými vlastnosťami, ale najmä tým, ako to všetko dokáže kombinovať s absolútne vynikajúcim komfortom a schopnosťou poslúžiť vám každý deň, pri všetkom, na čo si len zmyslíte. Napriek tomu, že RS 6 by mohla poslúžiť ako múzeum moderných technológií, ich súhra je tak skvelo vyladená, že si ich prítomnosť vôbec neuvedomujete. Ak existuje auto, ktoré dokáže všetko, toto je ono.

Audi RS6

Porsche 911 GT3 (AMS 7/2021)

Najlepšie auto, na akom som kedy jazdil. Doteraz vo mne rezonuje zvuk atmosférického boxer šesťvalca pri 9 000 otáčkach. Porsche je liga sama o sebe a pre ich GT modely to platí násobne. Ich riadenie je presné ako laser, brzdy by dokázali zastaviť otáčanie zemegule a všetko, čoho sa dotknete, pripomína prácu s vojenskou puškou. Bola to krátka jazda, ale stačila mi na to, aby som sa zamiloval na doživotie. Pracujem na tom, aby sme sa ešte stretli!

Porsche 911 GT3

Renault Megane R.S. Trophy (AMS 9/2021)

Nenápadný facelift priniesol upravené tlmiče, ktoré auto v mojich očiach transformovali. Trophy bolo zrazu použiteľné aj na bežných cestách. Importér navyše zvolil vynikajúcu špecifikáciu testovacieho kusu – na krásnych kovaných diskoch obutých do semislickov. Výsledok? Dychberúci. Megane R.S. nie je najrýchlejší na motor, ale ponúka neuveriteľne dobre vyladený podvozok, ktorý sa spolu s natáčaním všetkých štyroch kolies 4Motion postará o zážitky, ktoré inde nezažijete. Všetko je navyše sprevádzané skvelým zvukovým doprovodom a vynikajúcou prácou dvojspojkovej prevodovky.

Fascinácia: Hyundai i30 N vs Renault Megane R.S. Trophy

Audi e-Tron GT (AMS 7/2021)

Prvý elektromobil, pri ktorom som skutočne zažíval radosť z jazdy. Konečne som mal pocit, že nesedím na sendviči ale v športovom aute. Vynikajúci podvozok, zdrvujúce zrýchlenie, zaujímavý zvuk (naozaj!), úžasne rýchle nabíjanie a vďaka skvelej aerodynamike aj rozumná spotreba z neho robia ozaj vynikajúce GT. Veď to má aj v názve.

Audi e-Tron GT

Rozumné auto roka: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi (12/2021)

Pekné, praktické kombi s rozumnou výbavou a výborným benzínovým motorom s výkonom 118 kW (160 k) a skvelou spotrebou poskytuje pomer ceny a výkonu, ktorý je dnes skutočne atraktívny. Veľmi príjemné auto, ktoré si viem predstaviť vo vlastnej garáži ako rozumné auto na každý deň.

Kia Ceed SW 15 T-GDi
Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Springfield Dark Horse
Testy autoškoly

Test Indian Springfield Dark Horse: Dobrodružná Amerika

Predstavy ľudí o Amerike majú mnoho podôb. Od opálených tiel na plážach v Miami, cez bohatých obchodníkov v New Yorku, až po fi lmové celebrity v Los Angeles či bezbrehú zábavu v Las Vegas. Medzi tým sú nekonečné priestory, ktoré v predstavách križujú chlapíci na motocykloch. Presne k tejto poslednej predstave sa hodí aj náš spoločník Indian Springfield Dark Horse.