Magazín

VIDEO: Vedeli ste, že ABS predĺžuje brzdnú dráhu vozidla? Na skutočný zmysel tohto systému vodiči často zabúdajú

Porsche 911 Turbo S 4×4 na snehu (video)
Porsche 911 Turbo S 4×4 na snehu (video)

Antiblokovací systém ABS je už roky súčasťou základnej bezpečnostnej výbavy každého jedného nového auta. Jeho funkcia tkvie v tom, že bráni kolesám, aby sa pri prudkom brzdení zablokovali, a teda aby vodič nestratil nad vozidlom kontrolu.

Funguje to tak, že kolesá v pravidelných intervaloch povoľujú, aby vodič mohol točením volantu korigovať smer jazdy aj počas brzdenia. Je to mimoriadne dôležité, pretože s chladnou hlavou možno výjsť bez hmotnej ujmy z veľkého množstva situácií, v ktorých by zablokované kolesá znamenali nemožnosť zmeny smeru jazdy.

Na snehu však môže ABS situáciu komplikovať v tom, že hoci pri brdení budete môcť čiastočne korigovať smer jazdy, predĺži sa však brzdná dráha až dvojnásobne.

Viac o ABS na snehu vysvetľuje prakticky rally pretekár Tim O´Neil, pričom na demonštráciu účinku ABS používa vozidlá Ford s rovnakými pneumatikami. Fialová Fiesta má ABS štandardne aktivované, zelená deaktivované. V teste sa ukazuje, že na snehu má kratšiu brzdnú dráhu práve zelený Ford s deaktivovaným ABS.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!