Magazín

Koľko budete platiť za poistenie auta? Overíte si to online kalkulačkou

Kooperativa: Čaká vás dovolenka autom?  Bez poistenia necestujte

Autopoistenie sa prispôsobuje tomu, čo dnes vodiči potrebujú. Výdavky na poistenie v rámci rozpočtu vyčleneného na financovanie auta je možné mať teraz výraznejšie pod kontrolou aj vďaka digitálnym technológiám. Takou je, napríklad, aj online kalkulačka PZP a havarijného poistenia. Zisťovali sme sa v jednej z najväčších poisťovní, Kooperative, ako tento nástroj funguje.

Vybavíte z domu za pár minút

Pred uzatvorením poistnej zmluvy je najdôležitejším ukazovateľom cena samotného poistenia, ktorú si poisťovňa pýta v pomere k celkovému poistnému krytiu. Skrátka, mali by ste presne chápať, za čo platíte a akým spôsobom sa vám môže investícia do poistenia v prípade nehody, poškodenia či krádeže auta v dobrom vrátiť. A hneď tu sa ukazuje byť online kalkulačka PZP  a online kalkulačka havarijného poistenia, vytvorená poisťovňou Kooperativa, veľkým pomocníkom.  Postup, ako tento nástroj funguje, je navyše veľmi jednoduchý a intuitívny aj menej technologicky zdatných vodičov.

V kalkulačke najskôr uvediete, koľko škodových udalostí ste mali za posledné 3 roky. Na základe vami zadaného evidenčného čísla vozidla systém sám doplní konkrétne parametre a automaticky ich vloží do formulára. Ak uzatvárate poistenie na auto, ktorému ešte nebolo pridelené evidenčné číslo, tieto údaje je potrebné uviesť manuálne. Nie je to však nič zložité, potrebovať budete iba základné technické údaje,“ vysvetľuje princíp kalkulačky hovorkyňa Kooperativy Silvia Nosková Illášová a dodáva, že ak vodič nebol podľa týchto údajov účastníkom žiadnej nehody, získa navyše vo výsledku zľavu z celkovej výšky poistného.

V ďalšom kroku vypíšete základné údaje o sebe, na základe ktorých systém vypočíta konkrétnu sumu a podmienky poistného. Tie si môžete ďalej doladiť podľa svojej situácie a potrieb. „Ak vám ponuka bude vyhovovať, doplníte zvyšné údaje a poistenie si môžete jedným klikom rovno aj objednať. Portál vás zrozumiteľne prevedie všetkými krokmi až k platbe a dokumenty vám doručí e-mailom,“ upresňuje zástupkyňa poisťovne. Pri havarijnom poistení by ste však mali rátať s tým, že pred začiatkom poistenia je treba absolvovať aj vstupnú kontrolu auta. Jej čas a miesto si však dohodnete individuálne, aby vás nijako neobmedzovala. 

Neplatili ste doteraz priveľa? 

Online kalkulačka PZPhavarijného poistenia sa osvedčí nielen vtedy, keď treba uzatvoriť nové poistenie. Dá sa využiť aj na overenie, ako je na tom vaša aktuálna poistka - či nie je náhodou drahá alebo nevýhodná. A to nielen z hľadiska ceny, ale aj krytia a benefitov. Vyskúšajte si teda vypočítať cenu poistenia svojho auta a možno budete prekvapení.

Pri jazdených autách hľadajte poistenie na mieru

V prospech zákazníkov napredujú nielen procesy ale aj samotné produkty autopoistenia. Príkladom je segment starších áut, pri ktorých sa skôr než balíky štandardného havarijného poistenia oplatia špeciálne, na mieru šité produkty. Takou je napr. novinka Kooperativy MINI KASKO. Toto havarijné poistenie je dimenzované pre jazdené autá staršie ako 5 rokov – platí pre osobné autá aj menšie dodávky. „Poistnú sumu si pri ňom stanovíte sami podľa aktuálnej hodnoty auta, a to bez ohľadu na značku. Poškodené auto nemusí ísť ani do autorizovaného servisu a po vyplatení sumy si ho môžete nechať opraviť v servise, ktorý si vyberiete,“ informuje Silvia Nosková Illášová.

Vyberajte aj podľa rozsahu asistenčných služieb

Kvalita autopoistenia sa odvíja nielen od pomeru cena-výkon, čo sa krytia potenciálnych škôd týka, ale aj od asistenčných služieb. „Dobrá poistná zmluva by mala myslieť nielen na hradenie škôd, ale aj na riešenie nepríjemných situácií, s ktorými dokážu vodičom pomôcť asistenčné služby. S havarijným poistením tak majú vopred zabezpečené, napríklad, otvorenie a výmenu zámku auta v prípade straty kľúčov, odtiahnutie auta do najbližšieho servisu či postaranie sa o výmenu pneumatiky, ak dostanú defekt,“ vymenúva hovorkyňa Kooperativy a dodáva, že nonstop asistenčné služby v rámci havarijného poistenia zahŕňajú okrem iného tiež zaplatenie prenocovania v hoteli v dôsledku nehody či poruchy vozidla alebo aj požičanie náhradného auta z rovnakého dôvodu, resp. aj v prípade krádeže auta.

Do 30. septembra sa poistíte s 15 % zľavou navyše

Ďalším dôvodom pre zváženie havarijného poistenia cez Kooperativu práve teraz je aj ešte stále platná letná akcia pre rok 2021. Ak sa rozhodnete uzatvoriť do 30. septembra havarijnú poistku v poisťovni KOOPERATIVA, ako nový klient môžete získať zľavu z výslednej ceny poistenia až do 15 %.

Prehľad všetkých možností autopoistenia, ktoré si môžete vybrať v poisťovni KOOPERATIVA, nájdete na webovej stránke www.kooperativa.sk.