Magazín

Tento Rolls-Royce budúcnosti patrí spevákovi, od ktorého by ste to určite nečakali

Vozidlo je futuristickou prestavbou kupé Rolls-Royce Wraith z dielne west Coast Customs na objednávku od Justina Biebera. Podľa odborníkov je vozidlo inšpirované dizajnovým konceptom 103EX, ktorý automobilka predstavila v roku 2016. Koncept 103EX je dizajnovou predzvesťou elektromobilov po roku 2040.

Nový úlovok mali možnosť vidieť obyvatelia kalifornskej Santa Monicy neďaleko Los Angeles, kde sa Bieber na svojom novom aute prevážal. Ide o naozaj unikát, keďže je to jediný exemplár na celom svete.

V porovnaní s pôvodným modelom Wraith je tento oveľa robustnejší, pôvodná zostala iba strecha.Obidve strany vozidla boli výrazne vytiahnuté kvôli novým krytom, zväčšil sa tiež priestor na lepšie zabezpečenie pohybu kolies. Počas jazdy vyzerá vozidlo vďaka krytom tak, akoby sa vznášalo.

Počas úprav bola modifikovaná aj technika a elektrika, vrátane nového audio systému. . Interiér ladí s dvojtonovým prevedením karosérie.

Vzadu má vozidlo dva veľké výfuky, čo by mohlo naznačovať, že nejde o elektromobil, ale o klasicky motorový pohon, avšak rovnako to môže byť iba dizajnová záležitosť a auto patrí naozaj medzi elektromobily.

Odhadovaná cena tohto jedinečného modelu je približne 770 000 eur. Dá sa však predpokladať, že za propagáciu, ktorú Bieber značke dokáže urobiť na sociálnych sieťach, dostal slušnú zľavu.

Údajne sa spevák zaujímal už o prototyp 103EX, ktorý sa mu tak páčil, že si ho chcel kúpiť. Automobilka však jeho žiadosti nevyhovela, keďže koncept nie je skutočným autom, ale iba predzvesťou budúceho auta.

Bieber sa však nevzdal a kúpil si kupé Wraith, ktoré mu ľudia z West Coast Customs prerobili tak, aby sa čo najviac podobalo na futuristický koncept 103EX. Trvalo to tri roky kým vzniklo jedinečné vozidlo, ktoré dostalo názov Uriel. Na videu môžete tiež vidieť prvú reakciu Justina Biebera, keď si svoje nové auto prevzal, vyzerá byť celkom úprimná:

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?