Magazín

Donald Trump má impozantnú zbierku áut, vybrali sme tie najlepšie

Mercedes-Benz S600 (2015)

Upozorňujeme, že fotografie použité v článku sú ilustračné, prezident Trump teda môže vlastniť jednotlivé vozidlá v inej farbe a výbave.

Mercedes-Benz SLR McLaren (2003)

Donald Trump a jeho zbierka áut

Prémiové športové auto, ktoré má v názve Benz aj McLaren sa začalo vyrábať v roku 2003 ako športové kupé v limitovanom množstve 370 vozidiel. S motorom V8, max. výkonom 617 koní a krútiacim momentom 780 Nm je dobrou investíciou, aj keď je jeho cena 450 000 dolárov.


Mercedes-Benz S600 (2015)

Ide o jedno z najúžasnejších áut v Trumpovej zbierke, ktoré mu určite závidí veľa ľudí a potvrdzuje jeho vysoký status. Je vybavené prvkami hodnými Jamesa Bonda, ako napríklad schopnosťou odolávať menšiemu požiaru alebo malým výbušným zariadeniam, samotesniacou palivovou nádržou a špičkovým alarmovým systémom. Auto má 6-litrový motor V12 s max. výkonom 500 koní a 7-stupňovú automatickú prevodovku. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za 4,6 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je takmer 250 km/h.


Rolls-Royce Silver Cloud (1956)

Donald Trump a jeho zbierka áut
Rolls-Royce Silver Cloud 1956 v dražbe aukčného domu Hemmings (foto: Hemmings)

Trumpova priazeň k značke Rolls-Royce siaha do dávnej minulosti a práve toto auto bolo jedným z prvých, ktoré kedy vlastnil. Povráva sa, že si ho dal prerobiť z originálu jemu na mieru. Pravdepodobne aj preto púta toto auto veľkú pozornosť a v rovnakom prevedení sa už nevyrába.


Rolls-Royce Phantom (2015)

Donald Trump a jeho zbierka áut

Hovorí sa, že práve na tomto aute jazdí Trump v súčasnosti, keď sám šoféruje (hoci ako prezident to má zakázané). Hodnota tohto luxusného sedanu pritom začína od 500 000 dolárov, má 8-stupňovú prevodovku, 6,75-litrový motor V12 a max. výkon 453 konských síl. Aj napriek hmotnosti 2,7 tony a dĺžke 6 metrov dokáže zrýchliť z nuly na sto za 6 sekúnd.


Chevrolet Camaro Indy 500 Pace Car (2011)

Donald Trump a jeho zbierka áut

Za kúpou tohto modelu je zaujímavý príbeh. Bolo plánované, že Trump si na ňom zajazdí na stom Indianapolise 500, avšak kvôli problémom v plánovanom rozvrhu jázd mu to nebolo umožnené a namiesto neho jazdil na AJ Foyte. GM vyrobil iba 500 replík tohto Chevroletu, ktorý sa mal zhodovať s edíciou z roku 1969, ktorá bola tiež na Indy 500. Model, ktorý si Trump nakoniec kúpil, je vybavený oveľa silnejším 6,2-litrovým motorom V-8 a má maximálny výkon 426 koní.


Cadillac Escalade (2016)

Donald Trump a jeho zbierka áut

Ani Donald Trump neodolal najväčšiemu Cadillacu v ponuke, ktorý sa okrem nevídaného luxusu vyznačuje aj svojou priestrannosťou. 6,2-litrový motor a maximálny výkon 420 koní z neho robia dominantu na amerických cestách. Spotreba je síce abnormálna, ale bod k dobru je, že sa vyrába v Amerike.


Tesla Roadster

Donald Trump a jeho zbierka áut

K veľkému a mocnému mužovi patria veľké autá. A že si neviete predstaviť Trumpa sedieť v malom kompaktnom aute, navyše jazdiacom na elektrinu? Pravdepodobne chcel touto kúpou urobiť aj marketingový krok a tak okrem ekologickosti podporiť opäť vozidlo, ktoré sa vyrába v Amerike. Presný rok výroby nie je známy, ale tento model sa vyrábal v rozmedzí rokov 2008 a 2012. V tom čase malo auto dojazd 320 kilometrov.


Cadillac prezidentská limuzína “The Beast”

Prezývka “netvor” je pre tento model viac ako výstižná. Toto auto je doslova nepriestrelné a má naftový motor, prevodovku a podvozok zo Chevroletu Kodiak. Limuzína v hodnote 1,5 milióna amerických dolárov má byť však čoskoro nahradená novou, takže už dosluhuje.

Prečítajte si aj:


Nie je iba nepriestreľná a ozbrojená! Trump si vozí v prezidentskej limuzíne svoju vlastnú, stále čerstvú krv!


Cadillac Allante (1993)

Donald Trump a jeho zbierka áut

Tento takmer už veterán so 4,6-litrovým motorom a najvyšším výkonom 295 koní je viac o štýle ako o rýchlosti. Toto auto sa zúčastnilo 76. pretekov Indy 500 a z hľadiska technológii je pravdepodobne najslabším v Trumpovej zbierke. Nadizajnované a vyrobené bolo v Taliansku a jeho vzhľad odráža vplyv Pininfariny, jednej z najznámejších talianskych spoločností so zameraním na dizajn a vývoj karosérii pre automobily. To bol pravdepodobne aj dôvod jeho kúpy.

Trumpova zbierka je v skutku impozantná a okrem spomínaných automobilov zahŕňa napríklad aj zlatý bicykel s 24-karátovým zlatom Orange County Chopper, lietadlá Boeing 757 a Cessna Citation X a v neposlednom rade helikoptéru Sikorsky S-76.