Magazín

Biatlonistka Paulína Fialková jazdí Mitsubishi Outlander PHEV. Čo sa jej na hybride páči najviac?

Biatlonistka Paulína Fialková jazdí Mitsubishi Outlander PHEV 2.4 MIVEC (foto: Mitsubishi, 2019)

Paulína Fialková je rodáčkou z Čierneho Balogu a členkou klubu VŠC Dukla Banská Bystrica. Počas svojej doterajšej športovej kariéry už stihla reprezentovať Slovensko na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči a 2018 v PyeongChangu. Zároveň je jedinou Slovenkou s kompletnou medailovou zbierkou zo Svetovej Univerziády v Osrblí (2015). K trom medailám z Osrblia následne pridala aj skvelé striebro z Majstrovstiev Európy v Ťumene (2016).

K jej doterajším najväčším úspechom patria okrem iného aj umiestnenia vo Svetovom pohári, kde získala striebornú medailu v Ťumene (2018), obsadila 5. miesto vo švédskom  Õstersunde (2017) a vo fínskom Kontiolahti (2017) a 6. miesto v stíhacích pretekoch v nemeckom Ruhpoldingu (2016). Zatiaľ najlepší výkon svojej kariéry v rámci OH dosiahla na Zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom PyeongChangu, kde sa vo vytrvalostných pretekoch na 15 km umiestnila na 5. mieste. V lete 2018 sa navyše stala majsterkou sveta v šprinte v letnom biatlone na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave.

Sezóna 2018/2019, v ktorej zaznamenala celkovo 6 pódiových umiestnení a v ktorej pridala aj 5. miesto na MS vo švédskom Õstersunde, bola doposiaľ jej najúspešnejšia, pričom vo finále sa stala šiestou najlepšou ženou sveta.

Paulína je zároveň aj víťazkou prestížneho ocenenia Slovenka roka 2019 v kategórii šport.

Biatlonistka Paulína Fialková jazdí Mitsubishi Outlander PHEV 2.4 MIVEC (foto: Mitsubishi, 2019)

Paulína je ambasádorka značky Mitsubishi na Slovensku už tretíkrát.

„Uplynulú sezónu ma na tréningy a preteky vozil plug-in hybridný Mitsubishi Outlander PHEV 2.0 MIVEC, ktorý plne vyhovoval mojim potrebám či už z pohľadu špičkového pohonu všetkých kolies S-AWC, veľkého vnútorného priestoru alebo ohľaduplnosti voči životnému prostrediu. Keďže mám rada nové veci aj nové výzvy, tak som si na život s touto „električkou“, ktorú som nazvala „Pajlander“, veľmi rýchlo navykla. Aj preto som sa v sezóne 2019/2020 rozhodla zostať verná tejto revolučnej technológii, iba ju vymeniť za jej novšiu ešte sofistikovanejšiu a prepracovanejšiu verziu, ktorá sa skrýva pod kapotou nového Mitsubishi Outlander PHEV 2.4 MIVEC.“

Aký je život s pluginom? Údajne iný ako život s bežným autom

„Zásadný rozdiel je v tom, že ho treba nielen tankovať, ale aj dobíjať. A ak sa nechystám na dlhšiu cestu a presúvam sa len medzi tréningom a domovom, respektíve nešoférujem viac ako 50 km, tak si užívam prijemne tichú čisto elektrickú jazdu. A musím povedať, že táto jazda ma naozaj baví a aj preto som si zvykla “kalkulovať” svoju trasu tak, aby som nabíjala čo najviac,“ uvádza Paulína v rozhovore, ktorý nám poskytlo Mitsubishi.

Nabijem doma v Balogu a potom zase v Dukla BB. A keď nie je poruke obyčajná zásuvka, tak využívam verejné nabíjacie stanice, či už v nákupných centrách alebo na iných miestach, najčastejšie čerpacích staniciach. Môj pajlander má tú výhodu, že sa vie nabiť aj na rýchlonabíjačke a za 20 minút mám 80% kapacity batérie a môžem opäť pokračovať v ceste na elektrinu.“

Skrátka, elektrická jazda je návyková a môj pajlander ju má veľmi rád a preferuje ju za každých okolností. Aj keď mu už došla energia v batérii, vždy sa na elektrinu rozbieha, spaľovacím motorom si elektrinu vyrába, rád rekuperuje... Jednoducho máme v tomto smere na svet rovnaký pohlaď a preto si navzájom v našom “vzťahu” vychádzame maximálne v ústrety," uzatvára biatlonistka.

Biatlonistka Paulína Fialková jazdí Mitsubishi Outlander PHEV 2.4 MIVEC (foto: Mitsubishi, 2019)

Adrián Markusek, Country Manager M Motors SK s.r.o. okomentoval dlhoročnú spoluprácu s elitnou biatlonistkou Paulínou Fialkovou: „Teší ma, že si náš plug-in hybridný Outlander Paulínku natoľko získal, že sa rozhodla jazdiť za jeho volantom aj počas nadchádzajúcej sezóny. Na nedávnych Zimných Olympijských hrách v PyeongChangu Paulína pred očami celého sveta ukázala, že sa nikdy netreba vzdávať a že žiadny boj nie je vopred prehraný. Pre celé Slovensko ale aj svet sa stala symbolom odhodlania, vytrvalosti a odvahy postaviť sa čelom každej situácii. Také sú aj vozidlá značky Mitsubishi povestné svojou spoľahlivosťou, húževnatosťou a japonskou kvalitou spracovania. Mitsubishi navyše disponuje bohatou históriou v oblasti motoristického športu, či už ide o doposiaľ neprekonaných 12 víťazstiev v najnáročnejšej rally sveta – Rally Dakar alebo vrcholné umiestnenia v seriály pretekov WRC. V žilách slovenskej biatlonovej hviezdy Paulíny Fialkovej a v DNA značky Mitsubishi kolujú rovnaké ingrediencie: vytrvalosť, precíznosť, športový duch a v neposlednom rade zmysel pre fair play. Naša vlajková loď Mitsubishi Outlander PHEV je pre nás pomyselným štvrtým diamantom tak ako aj naša ambasádorka Paulína Fialková, o ktorej bezpečnú a spoľahlivú prepravu na svetové športoviská sa radi postaráme aj v nadchádzajúcej sezóne.“

Mohlo by vás zaujímať