Magazín

Fajčíte v aute? Cigaretový dym len tak nevyvetráte

IQOS

Najprv si treba zopakovať, že cigaretový dym je hlavným dôvodom škodlivosti cigariet. Obsahuje viac ako 6 000 chemických látok, ktoré vdychujú fajčiari, dostávajú sa do ovzdušia a vyvolávajú pasívne fajčenie, čiže neželané fajčenie nefajčiarov.

Cigaretový dym škodí ľudskému zdraviu i interiéru vozidla

Mysleli ste si, že keď stiahnete okno v aute a raz za čas vyčistíte celý interiér, je po probléme? Omyl. Cigaretový dym s jeho škodlivými zložkami ostáva aj potom zachytený hlboko v poťahoch sedačiek či na palubnej doske. A škodí naďalej.

Každý váš spolujazdec a každý, kto si po vás do auta sadne, je vystavený škodlivosti látok, ktoré sa uvoľnili pri tvorbe cigaretového dymu. Aj keď vy práve nefajčíte. Ide o takzvané fajčenie z tretej strany. Bez ohľadu na to, koľkokrát ste interiér vyčistili a ako dlho ste vetrali.

Okrem toho, fajčenie má negatívny vplyv aj na hodnotu vášho vozidla. Potenciálni kupci áut sa totiž zaujímajú aj o to, či sa vo vozidle fajčilo, a tento aspekt dokáže znížiť cenu auta alebo spôsobiť, že záujemca auto nebude chcieť. Interiéry áut fajčiarov sú totiž často poškodené od cigariet – stopy po popole, prepálené miesta či jednoducho nepríjemný zápach, ktorého je náročné zbaviť sa natrvalo.

IQOS

Poznáte bezdymovú alternatívu?

Je tiež možné, že vám samým prekáža cigaretový zápach, ktorý v aute ostáva a nepomáhajú ani vonné stromčeky zavesené vedľa zrkadielka. Najlepšie by bolo s fajčením vôbec nezačať alebo úplne prestať. Zatiaľ môžete siahnuť aspoň po alternatíve, ktorá je lepšou voľbou ako bežné cigarety. Tá má názov IQOS a jej hlavnou devízou je, že je bezdymová. Bezdymový tabakový výrobok IQOS v sebe skrýva šikovnú elektroniku s technológiou, ktorá tabak nespaľuje, ale iba zahrieva. Práve spaľovanie tabaku, ku ktorému dochádza pri teplote 800°C, môže za uvoľňovanie škodlivého tabakového dymu a popolu. IQOS zahrieva tabak na teplotu do 300 °C, čím sa uvoľňuje skutočná chuť tabaku a nikotín bez toho, aby tabak horel. Produktom zariadenia je aerosól, ktorý obsahuje o 90 – 95 % menej škodlivých látok ako bežná cigareta. Netvorí nepríjemný zápach ako cigareta, ale špecifickú arómu, ktorá sa nezachytáva na látkach v interiéri ani na oblečení. A čo je najdôležitejšie, nespôsobuje pasívne fajčenie. IQOS funguje spoločne so špeciálne navrhnutými tabakovými náplňami HEETS, ktoré obsahujú reálny tabak.

IQOS

Stvorený aj na dlhé cesty

IQOS je na Slovensku momentálne dostupný vo verziách IQOS 3 a IQOS 3 MULTI. IQOS 3 vám umožní vychutnať si až 20 tabakových náplní HEETS. Môžete ho synchronizovať s Android aplikáciou IQOS Connect vo vašom mobilnom telefóne alebo tablete. Získate tak prehľad o úrovni nabitia a o tom, kedy musíte IQOS vyčistiť, či dokonca kde sa nachádza. Robustné vonkajšie puzdro zlepšuje odolnosť voči nárazom. Vďaka širokej ponuke príslušenstva a štyrom novým farbám: biela, šedá, modrá a zlatá, si určite nájdete ten, ktorý sa hodí k vám či k vášmu vozidlu. 

Pre náročnejších dospelých fajčiarov je určený IQOS 3 MULTI. Uvítajú ho najmä tí z vás, ktorí trávia značnú časť života na cestách. IQOS 3 MULTI totiž ľahko a rýchlo nabijete nabíjačkou do auta už za 75 minút. Toto integrované zariadenie na zahrievanie tabaku vám umožní ako jediné vychutnať si 10 tabakových náplní HEETS za sebou bez potreby dobíjania. Stále však platí, že najlepšie pre vaše zdravie je úplne prestať používať tabakové výrobky alebo nikdy nezačať. 

Viac o IQOS nájdete na www.iqos.com.

IQOS