Automobilový Priemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

  • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

     Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
  • Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

  • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

     Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
  • Za spaľovacie autá možno budeme mesačne platiť stovky eur! Ekologická daň prinúti ľudí vzdať sa vlastného auta.

  • Už dnes sú motoristi na Slovensku nervózni z rastúcich cien nových modelov. Za kompaktný hatchback bez väčších problémov zaplatíte aj 28 tisíc eur, v budúcnosti však môžete očakávať ďalšie výdavky súvisiace s prevádzkou vozidiel. Dokonalým príkladom súčasnej ekologickej politiky v Európe môže byť pre nás situácia v Nórsku alebo Holandsku. Tamojšie vlády vo veľkom podporujú elektromobilitu naozaj štedrými… Prečítať celé