Aktuality

Nová Mazda 2 oficiálne odhalená

Malá Mazda tvarmi svojej karosérie nadväzuje na tohtoročnú ženevskú štúdiu Hazumi, čím ďalej rozvíja aktuálny dizajnový štýl značky KODO, vyjadrujúci zosobnenie pohybu. Vizuálne sa tak zaradila k trojici CX-5, Mazda6 a Mazda3, patriacej k starším reprezentantom aktuálnej generácie automobilky.

So staršími súrodencami novinku okrem toho spája rozsiahle použitie technických prvkov skrytých pod názvom SKYACTIV Technology, čo zahŕňa nielen motory, ale i prevodovky, konštrukciu podvozku a karosérie, a vôbec celú filozofiu návrhu. Hatchback má vďaka tomu pri dostatočnej tuhosti karosérie pomerne nízku hmotnosť, je teda bezpečný aj úsporný a navyše ponúkne vodičovi nefalšovanú radosť z jazdy. Pritom naňho bude dozerať rad asistenčných systémov i-ACTIVSENSE.

Oba ponúkané motory majú štyri valce a objem 1,5 litra. Zážihový SKYACTIV-G, je už známy z aktuálnych typov a v novinke bude k dispozícii vo viacerých výkonových verziách, vznetový SKYACTIV-D (105 k/77 kW/250 Nm) je úplnou novinkou. Oba motory bude možné kombinovať s mechanickou aj automatickou prevodovkou.

Súčasný štýl značky je zreteľne rozoznateľný aj v priestranne pôsobiacom interiéri s jednoduchými a čistými líniami. K technickým vymoženostiam sa zaradí systém palubnej konektivity MZD Connect.

Oficiálna premiéra novinky v Európe sa očakáva začiatkom jesene, pravdepodobne na parížskom autosalóne. Už v týchto dňoch ale jej prvé kusy v japonskej špecifikácii schádzajú z výrobnej linky fabriky v Hofu neďaleko Hirošimy a na domácom trhu sa dostane do predaja ešte tento rok.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.