Aktuality

Nový auto motor a šport 8/2014 v predaji!

BMW M4 vymenilo dva valce za dve turbodúchadlá a chce umlčať frflanie zástancov atmosférického plnenia. Alfa Romeo Giulietta QV dostala motor a prevodovku zo 4C, na prvej jazde sme preverili aj schopnosti mestskej Toyoty Aygo.

Na svetovej premiére novej generácie VW Passat sme sa už podrobne zoznámili s novým snom manažérov, množstvo detailov sme vypátrali aj o novej Škode Fabia, ktorá má byť najkrajším autom koncernu.

Nissan Qashqai sme postavili proti VW Tiguan a Hyundai ix35. Výsledok nás prekvapil, najnovší totiž vôbec neznamená, že musí byť najlepší. Citroën C4 Cactus s excentrickým dizajnom mieri do mesta a je pripravený na hocičo. Hyundai i40 preverí rodina, do ktorej nastúpil na polročnú službu. S Golfom Sportsvan sme skúmali, ako sa Volkswagenu podarilo skĺbiť hatchback a kombi. V extra téme Zdravie poradíme, ako zostať fit aj pri dlhom a častom cestovaní automobilom.

Automatické prevodovky vyzývajú na súboj manuálne, hľadali sme aj zmysel 9-stupňových prevodoviek. V teste 14 detských sedačiek sme prišli k alarmujúcim výsledkom, viacero z nich nemôžeme vôbec odporučiť.

Výročia, osobnosti, superšporty, formule a skvelé jedlo boli hlavnými zážitkami aj na tohtoročnom Goodwood Festival of Speed. Malý festival sa odohráva aj všade tam, kde sme zavítali s LaFerrari, milovať ho musia aj zarytí odporcovia hybridov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?