Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont

Dvorný úpravca značky Mercedes-Benz Carlsson zobral do parády limuzínu triedy S a obdaril ju nadmernou dávkou luxusu i výkonu.
Vydané  Text: 

Model nadväzuje na Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge a nemá sa za čo hanbiť. Dielo sa začína dvojfarebným vonkajším prevedením, ktoré jasne dáva najavo, že nepôjde o žiadny masovo orientovaný model. Blanchimont sa dostane len k malej skupine nadšencov, ktorí si budú mocť vychutnať exkluzívny štvormiestny interiér poskytujúci kombináciu prvkov honosnej kože, dreva, alcantary či hliníka. Carlsson v tomto smere vsadil na overený lifestylový dom Etienne Aigner, čiže o stýlové prevedenie naozaj nebude núdza, dokopy sa dá zvoliť až tridsať farebných vyhotovení. Nechýbajú tu športové pedále a viacero typov osvetlenia, ktoré ozvláštňujú interiér a dodávajú mu luxusno-elegantný nádych. Stránku zábavy si zobrali na starosť spoločnosti Alpine a Focal. Pasažierov sediacich na predných sedadlách rozmaznáva systém Focal Utopia Be Kit No.7, ku ktorému patrí subwoofer Be 33 WX22 starajúci sa o poriadnu dávku bassov. Nechýba ani vylepšený Comand systém efektívne spolupracujúci s balíkom zábavy úpravcu Carlsoon. Zadní cestujúci to nebudú mať o nič horšie. Tomuto priestoru totiž kraľuje ďalšia špecialita v originále jednoducho nazvaná Rear Seat Entertainment (zábava pre zadné sedadlá), ktorá vytvára atmosféru podobnú tej v kinách. Uši masíruje surround systém 6.1, pričom každý zo zadných pasažierov má k dispozícii sedempalcový LCD monitor zabudovaný v hlavových opierkach predných sedadiel a môže pozerať svoj obľúbený film. Vo vozidle sa nachádza ešte pätnásťpalcový monitor integrovaný do strechy. Jeho ovládanie zvláda exkluzívny Alpine F#1 Status DVD tuner. Luxus nechajme teraz bokom a poďme ku deklarovanej športovosti. Nadmerný výkon absolútne bez problémov zabezpečuje benzínový dvanásťvalec, ktorý dosahuje 518 kW (705 k). Maximálny krútiaci moment je elektronicky priškrtený na úrovni 1100 Nm. Parametre nepotrebujú komentár: zrýchlenie z nuly na 100 km/h zvládne Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont za 3,9 sekundy a maximálnu rýchlosť zastaví až elektronika na hranici 320 km/h. Zaujímavosťou je systém C-Tronic® SUSPENSION, ktorý dokáže svetlú výšku znížiť až o 30 mm a samozrejme aj cena na úrovni 450 000 € (13 556 700 Sk).
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?