Peugeot 308 CC

Peugeot predstavenie svojho nového modelu načasoval ideálne. Nové kupé-kabriolet radu 308 je na svete.
Vydané  Text: 

Model 308 CC je vhodným adeptom na horúce letné dni. Elegantná karoséria prináša konvenčnú techniku, ktorá bola použitá v karosárskych verziách hatchback a kombi. Ide o štvormiestny automobil s pevnou sklápacou strechou, ktorej ovládanie je plne automatické a premena z kupé na kabriolet a naopak by nemala trvať dlhšie ako 20 sekúnd. Štýlová karoséria výrazne neukrátila z batožinového priestoru. V závislosti od polohy strechy by mal model 308 CC poskytnúť 226 litrov (kabriolet) alebo 403 litrov (kupé). Novinkou je vyhrievanie oblasti krku pre cestujúcich na predných sedadlách. Ponuka motorov pozostáva z benzínového 1.6 THP s výkonom 110 kW (150 k) a na výber je aj naftový 2.0 HDi, ktorý dosahuje 103 kW (140 k). Oba agregáty sa kombinujú so šesťstupňovu manuálnou prevodovkou.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.