Arden Range Rover AR7 Highlander

Nemecký špecialista na luxusné britské značky Arden predstavil brutálnu verziu veľkého SUV Range Rover s výkonom vyše 500 koní.
Vydané  Text: 

Technici Ardenu sa poriadne zavŕtali pod kapotu a objem prepĺňaného osemvalca zväčšili zo 4,2 na 4,5 litra. Sériový kompresor nahradil nový vysokovýkonný model, či prináša hodnoty 383 kW (520 k) výkonu a 701 Nm krútiaceho momentu. Z nuly na 100 km/h tak vyladené SUV vyrazí za 6,5 sekundy, ručička rýchlomera sa zastaví niekde okolo čísla 240 km/h. Samozrejmosťou je aj upravený vizuál. Predný nárazník je širší o 6 cm je spolu s oceľovou mriežkou chladiča vyrábaný ručne. Otvory pre vstup vzduchu sú väčšie, tým pádom je chladenie efektívnejšie. Zaujímavým doplnkom sú denné svetlá zostavené z LED. Arden tiež rozšíril blatníky a prahy. V zadnom nárazníku sú integrované koncovky exkluzívneho ručne vyrábaného športového výfuku. Aerodynamické úpravy boli zamerané na zvýšenie stability. Trojdielne disky kolies Sportline sa dodávajú v rozmeroch 22 alebo 23 palcov. Pod nimi sa skrývajú ventilované kotúčové brzdy so šesťpiestikovými strmeňmi vpredu a štvorpiestikovými vzadu. Interiér spracuje Arden vo vlastnej réžii podľa požiadaviek zákazníka. Koža či alcantara v akejkoľvek farbe, drevo, chróm, karbón, hliník. Závisí to len od peňaženky.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?