Auto už nebude vaším majetkom, motoristi budú platiť za každý prejdený kilometer! Nové formy financovania zmenia spôsob nazerania na mobilitu

V blízkej dobe sa budú automobilky predháňať v nových možnostiach financovania dostupnej elektrickej mobility.

Vo Francúzsku spustia experiment „sociálneho lízingu“ na podporu dostupnej elektrickej mobility.
Vydané  Text: 

Peugeot má v súčasnosti zdravú mieru objednávok a snaží sa rozšíriť ponuku elektrických vozidiel, aj keď sa objavujú signály, že dopyt po automobiloch na celom svete klesá, uviedla Linda Jacksonová, generálna riaditeľka značky.

V rámci presadzovania dostupných elektromobilov značka zavádza v Európe program „pay-as-you-go“, v rámci ktorého môžu zákazníci platiť buď typický mesačný poplatok, alebo poplatok za  každý prejdený kilometer v prípade modelu e-208. Cieľom nového financovania je rozšíriť dopyt po elektrických vozidlách medzi motoristami, ktorí by si prechod na bezemisnú mobilitu nemohli dovoliť. V súčasnosti nie je presná cena za kilometer zverejnená, pričom cenníky by sa mali líšiť aj medzi jednotlivými krajinami EÚ.

Keďže prechod na elektrické vozidlá pokračuje, európski výrobcovia automobilov sú pod rastúcim tlakom, aby vyrábali kvalitnejšie a lacnejšie vozidlá. Konkurencia sa stala intenzívnejšou, keďže inflácia a globálne spomalenie spôsobili agresívne znižovanie cien spoločnosťou Tesla a ďalšími.

Dotovaná elektromobilita

Stellantis však ani zďaleka nie je jediným hráčom s ambíciou rozširovať dostupnú elektrickú mobilitu. MG Motor, brand čínskeho koncernu SAIC Motor, oznámilo novú lízingovú ponuku, v rámci ktorej môžu vodiči vo Francúzsku získať elektromobil MG4 za 99 eur mesačne.

Akcia trvá od 1. júla do 31. augusta a je ponúkaná v spolupráci s francúzskym bankovým partnerom spoločnosti MG Motor, spoločnosťou Credit Agricole Consumer Finance.

Inzercia

Je založená na tom, že spotrebitelia spĺňajú podmienky na získanie „super bonusu“ vo výške 7 000 eur pre kupujúcich s nízkym príjmom a zahŕňa aj štátnu pomoc vo výške 2 500 eur vyplatenú výmenou za zošrotovanie staršieho vozidla so spaľovacím motorom.

Ponuka MG Motor prichádza v čase, keď veľké automobilky na celom svete súperia na rastúcom trhu s elektrickými vozidlami. Ten podľa prognóz rýchlo porastie, keďže zákazníci sa v záujme ochrany životného prostredia (a na základe finančnému tlaku zo strany štátu a miest) vzdávajú starších modelov.

Inzercia

Inzercia

MG nazýva túto akciu ponukou „sociálneho lízingu“, čím odkazuje na plán, ktorý francúzska vláda pripravuje s cieľom zvýšiť dostupnosť elektrických vozidiel. Ten bol niekoľkokrát odložený, pretože francúzske orgány sa obávajú, že by z neho profitovali najmä ázijské značky.

Inzercia

Podľa vládneho zdroja by mal byť predstavený ešte tento rok a realizovaný v roku 2024, keď sa na trh dostanú prvé cenovo dostupné elektromobily európskej výroby, ako napríklad Citroen e-C3 od Stellantisu a Renault R5.

Podľa francúzskeho združenia pre elektrickú mobilitu Avere-France bol MG4 v máji piatym najobľúbenejším elektrickým vozidlom predávaným vo Francúzsku.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement