Audi TTS

Audi predstaví v Detroite špičkovú verziu športového modelu TT s písmenkom S na konci. Najsilnejšie TT v histórii poháňa dvojlitrový turbomotor.
Vydané  Text: 

Audi TTS sa bude vyrábať ako kupé aj ako roadster, obe s pohonom všetkých kolies quattro. O stabilitu a komfort sa postará systém magnetických adaptívnych tlmičov. Pod kapotou drieme motor 2.0 TFSI s výkonom 200 kW (272 k) a krútiacim momentom 350 Nm, ktorý sa môže kombinovať aj s dvojspojkovou prevodovkou S-tronic . To v praxi znamená zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Maximálnu rýchlosť však výrobca priškrtil na 250 km/h. Priemerná spotreba sa pritom pohybuje okolo 8 litrov na 100 km. Vizuálne nové TTS spoznáte podľa bi-xenónových svetiel s radom LED diód pre denné svetlá v duchu súčasného trendu značky. Auto má tiež decentne vylepšenú prednú a zadnú časť a masívnejšie prahy. O zaujímavý zvukový prejav sa starajú štyri koncovky výfuku zasadené v zadnom difúzore. Komu by sa málili 18-palcové disky kolies, môže si priplatiť za 19-palcové. Interiér so športovými sedadlami je spracovaný v kombinácii kože a alcantary s kovovými doplnkami. Prístroje majú sivý podklad a biele ručičky.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.