Aktuality

Chevrolet Camaro ZL1 - Na Nürburgringu prekonalo aj Pagani Zondu F

Americké športové autá boli Európanmi stále tak trochu zatracované. Terčom posmeškov sa stala ich zlá ovládateľnosť v zákrutách. Nové Camaro však tento mýtus vyvrátilo na Nürburgringu, kde sa jazdcovi podarilo prejsť celé kolo za 7 minút a 29 sekúnd.

Chevrolet Camaro ZL1 - Na Nürburgringu prekonalo aj Pagani Zondu F

Chevrolet Camaro vo verzii ZL1 tak obsadilo 30. priečku a v čase predbehlo aj automobily ako Mercedes-Benz SLS AMG GT, Porsche 911 GT3 RS či Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Nové Camaro je v porovnaní s predchodcom o viac ako 11 sekúnd rýchlejšie. Ako je to možné?

Chevrolet Camaro ZL1 - Na Nürburgringu prekonalo aj Pagani Zondu F

Veľkú zásluhu na tom má preplňovaný osemvalec s kompresorom o objeme 6,2 litra, výkonom 650 koní a krútiacim momentom 881 Nm, ktorý je prenášaný na zadnú nápravu. V tomu pomáha 10-stupňová automatická prevodovka s voličom stupňov pod volantom a vyspelý diferenciál. Stabilitu v zákrutách zabezpečujú magnetoelektrické tlmiče a špeciálne pneumatiky Goodyear Eagle F1 Supercar 3.

Chevrolet Camaro ZL1 - Na Nürburgringu prekonalo aj Pagani Zondu F
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.