Aktuality

Nová Impreza zahviezdi na autosalóne v New Yorku

Subaru už dlhšie naznačovalo príchod novej generácie konceptmi, predstavené na autosalónoch v Tokiu a Los Angeles. Len pred nedávnom zverejnila partnerská spoločnosť Fuji úplne novú platformu a teraz už Subaru oficiálne začína odhaľovať tvary svojho nového modelu.

Nová Impreza zahviezdi na autosalóne v New Yorku

Impreza bude prvým modelom, ktorý vznikne podľa novej stratégie Subaru - Prominence 2020. Tá ma so sebou priniesť nové technológie a motory, ktoré budú tvoriť základ ďalším pripravovaným modelom značky, ako napríklad Forester či XV.

Nová Impreza zahviezdi na autosalóne v New Yorku

S najväčšou pravdepodobnosťou si Impreza ponechá, pre model charakteristický, pohon všetkých štyroch kolies a motory typu boxer, ktoré však môžu dostať funkciu vypínania valcov pre zlepšenie výsledkov emisií CO2. Oficiálne uvedenie na trh je plánované na koniec tohto roka.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?