Aktuality

Rolls-Royce Phantom sa rozlúči vrcholnou edíciou

Auto, ktoré sa stalo symbolom modernej éry značky Rolls-Royce odchádza po dlhých trinástich rokoch do dôchodku. Podľa výkonného riaditeľa, Torsten Müller-Ötvösa, sa môžeme tešiť na predstavenie jeho nástupcu už koncom budúceho roka. Spoločne s Phantomom sa ukončí aj výroba modelov Coupe a Drophead Coupe, ktoré sa však novej generácie nedočkajú.

Rolls-Royce Phantom sa rozlúči vrcholnou edíciou

„S radosťou vám oznamujem, že nový Phantom je na ceste a bude plný technických a dizajnérskych inovácií,“ oznámil verejnosti CEO automobilky, Torsten Müller-Ötvös. V poradí už ôsma generácia by mala veľkosťou nadväzovať na súčasný model. Rolls-Royce však plánuje integrovať do konštrukcie ultraľahké materiály ako hliník či karbón, ktorý výrazne prispeje k celkovému zníženiu hmotnosti. Podľa neoficiálnych informácií pod kapotou ostane dvanásť valcov a v budúcnosti sa počíta aj s hybridnou verziou. V súčasnosti je nová generácia Phantomu už vo fáze testovania.

Rolls-Royce Phantom sa rozlúči vrcholnou edíciou

Pri príležitosti ukončenia výroby si automobilka prichystala špeciálnu edíciu s názvom Zenith, ktorú obdrží iba posledných 50 Phantomov karosárskej verzie Coupe a Drophead. Podľa automobilky má byť pripravovaná edícia „vrcholom dokonalosti“. Opierky rúk budú mať miesta vyleptané laserom a palubná doska dostane jedinečný vzhľad. Limitovanú edíciu budú charakterizovať aj jedinečné odtiene farieb.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?