Aktuality

Koncept 20V20 je predobrazom SUV značky Seat

Vízia crossoveru využíva techniku modelu Leon a zároveň naznačuje budúci vývoj dizajnu Seatu, údajne je však len krôčik od sériovej podoby. Oranžová štúdia predstavená na ženevskom autosalóne rozvíja súčasný dizajnový štýl značky Seat a pridáva niekoľko nových výrazných prvkov, ktoré zdôrazňujú zameranie vozidla. Sériový model sa začne vyrábať budúci rok a rovnako ako sesterské SUV Škoda bude vychádzať z továrne vo východočeských Kvasinách.

Koncept 20V20 je predobrazom SUV značky Seat

Dĺžka karosérie je 4,66 metra, čo je o 12 cm viac ako kombi Leon ST. Rázvor je veľkorysý, meria 2,79 metra, veľký je aj batožinový priestor s objemom vyše 600 dm3. Platforma MQB bude z veľkej časti spoločná s Leonom a ďalšími modelmi. Automobilka spomína možnosť použiť dvojlitrové motory s výkonom až 176 kW (TDI), resp. 220 kW (TSI), rovnako ako hybridný pohon. Čo z toho sa dostane do sériovej výroby, zatiaľ ale nie je jasné.

Koncept 20V20 je predobrazom SUV značky Seat

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?