Aktuality

Ferrari 488 GTB prichádza s turbom

Výrobca zrejme chcel touto zmenou upozorniť na skutočnosť, že nejde zďaleka len o nejaký facelift modelu Ferrari 458 Italia. Typ 488 GTB toho totiž priváža ďaleko viac, než by sme čakali, avšak fakticky Italli po šiestich rokoch výroby strieda. Najdôležitejšie novinkou sa stáva zástavba nového motora v podobe přímovstřikového osemvalca s objemom 3,9 l, ktorý síce má o 0,6 l menší objem ako doteraz, ale dočkal sa dopingu v podobe dvojice turbodúchadiel.

Ferrari 488 GTB prichádza s turbom

Vďaka tomu dosahuje výkon 670 koní (493 kW) pri 8 000 ot. / Min. a krútiaceho momentu plných 760 Nm už pri 3 000 ot. / min., čo je mimochodom o 100 koní, resp. 220 Nm viac než u Italie. Zrýchlenie z 0 na 100 km / h je 3 s, na 200 km / h to 488 GTB zvládne za 8,3 sa najvyššia rýchlosť leží na hranici 330 km / h. Niet teda divu, že okruh na Fiorane novinka zašla za 1:23. Krútiaci moment sa na kolesá zadnej nápravy prenáša skrz vylepšenú sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku, nový výfukový trakt má vozu zabezpečiť "plný, čistý a úplne jedinečný" zvuk.

Ferrari 488 GTB prichádza s turbom

Na prvý pohľad si na novom Ferrari 488 GTB všimneme mohutných otvorov pred zadnými kolesami pripomínajúcich niekdajšiu Ferrari 308 GTB. Každý z otvorov je rozdelený do dvoch sekcií vedúcich chladiaci vzduch k motoru. Odkaz na model Ferrari 458 Italia je obzvlášť dobre viditeľný pri pohľade na prednú časť karosérie, ktorej ale dominuje širšie spojler. Ďalšie prítlačné plochy sú situované pozdĺž prahov a spolu s novo tvarovaným difúzorom, doplneným aktívnymi klapkami, sa podieľa na obmedzenie vztlaku vo vysokých rýchlostiach.

Ferrari 488 GTB prichádza s turbom

Bezo zmien sa neobišlo ani poňatie zadku s párom nových kruhových svetiel zostavených z LED. Pri pohľade na palubnú dosku sa toho na prvý pohľad proti Italii veľa nezmenilo. Upravené boli ventilačné otvory (v horných koncoch sú viac pretiahnuté) aj prístrojový štít, v ktorom už dominantný otáčkomer nevystupuje toľko zo tienenie. Nová sú sedadlá a stredová konzola a ďalšie drobnosti. Nové kupé Ferrari 488 GTB oslávi svoju výstavnú premiéru už v marci v Ženeve, otvorené prevedenie Spider by mohlo nasledovať vo Frankfurte.

Ferrari 488 GTB prichádza s turbom

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie