Nový auto motor a šport 11/2014 v predaji!

Novembrové vydanie magazínu auto motor a šport už nájdete v stánkoch a na pultoch. Vnútri sú aj tieto témy:
Vydané  Text: 

**Ford Focus** má novú tvár aj ovládanie palubných systémov, na prvú jazdu s ním sme sa išli presvedčiť, či mu to do príchodu novej generácie bude stačiť. **Audi TT tretej generácie** sa zameralo predovšetkým na vodiča, komu by to však vadilo? Nový **Renault Twingo** sa vracia ku koncepcii „všetko vzadu“ a prináša do segmentu miniáut nádych minulosti. Facelift **Peugeotu 508** sa neobmedzil iba na optiku, **Opel Adam** sme okúsili v drsnej verzii Rocks. **Audi A4** je aktuálne vo svojej najstarším premiantom, pripravuje však silný úder konkurencii. Už poznáme prvé detaily. Jeho večných rivalov **Mercedes triedy C a BMW sme porovnali v s úspornými naftovými dvojlitrami**. Alternatívne pohony sme odskúšali v hybridnom **Mitsubishi Outlander PHEV** a **Škode Octavii G-Tec**, spaľujúcej okrem benzínu aj CNG. S tradičnými palivami sme otestovali **BMW radu 4 Gran Coupé** a **osem ďalších automobilov**. S **Hyundaiom i40 sme sa vybrali po stopách krvavej grófky,** pánom poradíme, ako sa dopracovať k dokonalému štýlu v obliekaní. V technickom okienku sme sa pozreli do budúcnosti na **rozšírenú realitu**, ktorá sa bude čoskoro zobrazovať na čelných sklách automobilov. S blížiacou sa zimou nesmie chýbať **porovnávací test zimných pneumatík**, tentokrát s rozmerom 205/55 R16. Pre milovníkov Mercedesu sme pripravili dilemu, sami sme mali problém vybrať si medzi klasikom alebo moderným superautom. Zaujímavým tipom na auto pre náruživých vodičov je jazdené **BMW radu 3.** Nový auto motor a šport okrem toho ponúka množstvo ďalšieho zaujímavého obsahu pre náročných motoristov aj anketu [Best Cars 2015](http://www.autoviny.sk/novinky/14987-best-cars-2015-hlasujte-a-vyhrajte).
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.