Aktuality

Volkswagen výrazne zlepší platformu MEB. Dojazdom dokonca predbehne niektoré spaľovacie autá.

Volkswagen MEB+ platforma
Modernizovaná elektrická platforma MEB+ od Volkswagenu ponúkne hneď viacero vylepšení.
Zdroj: Volkswagen

Modulárna platforma MEB z dielne Volkswagenu sa do sériových modelov prvýkrát dostala už v roku 2019. Prvým autom postaveným kompletne ako elektromobil bol Volkswagen ID.3, ktorý už v budúcom roku dostane modernizáciu. S tým pravdepodobne ide ruka v ruke aj modernizácia samotnej stavebnice, na ktorej je malý elektromobil postavený. Volkswagen totiž poodhalil svoje plány v oblasti elektromobility. Tie vsádzajú na platformu s označením MEB+.

Viac ako 670-tisíc elektromobilov

Modular Electric Drive System, alebo MEB, je dnes k dispozícii piatim automobilkám spadajúcim pod koncern VW. Celkovo bolo na tomto podvozku vyrobených a dodaných už viac ako 670-tisíc vozidiel, pričom majoritná väčšina, až viac ako 500-tisíc, pripadá na rodinu modelov ID. od Volkswagenu.

Ešte pred vývojom samotnej elektrickej platformy si vedenie koncernu stanovilo jasný cieľ. MEB musí byť modulárna, ponúkať konkurencieschopný dojazd a byť schopná každodenného využívania. Koncern už v tej dobe mal bohaté skúsenosti s modulárnou platformou MQB, ktorú využívajú spaľovacie modely naprieč takmer všetkými jeho značkami.

Prečítajte si aj:


Každý má svoje ID. Predstavujeme Volkswageny novej generácie

Juraj Hrivnák


Vedomosti z vývoja MQB sa podarilo aplikovať aj do elektrického sveta a vznikla tak modulárna platforma, ktorá sa dnes nachádza v malých autách, ako napríklad VW ID.3, vo veľkých SUV (čínsky VW ID.6), v športových modeloch (CUPRA Born) a tiež v úžitkových a rodinných autách typu VW ID. Buzz.

Cieľ sa teda podarilo naplniť a po rokoch od uvedenia na trh je čas na modernizáciu.

Prečítajte si aj:


VW odkladá rozhodnutie o továrni na batérie vo východnej Európe

Redakcia (s)


Dojazd až 700 kilometrov

V nasledujúcich rokoch sa Volkswagen zameria na výrazné investície do elektromobility a predovšetkým do rozvoja platformy MEB+. Medzi významné vylepšenia by sa mal zaradiť predovšetkým dojazd. Vďaka použitiu modernizovaných článkov, tzv. Unit Cell, dôjde k posunutiu hornej hranice akčného rádiusu až na 700 kilometrov. Aktuálne je napríklad s modelom ID.3 s batériou s kapacitou 77 kWh možné na jedno nabitie podľa WLTP prejsť až 550 kilometrov.

volkswagen MEB+ platforma
Dojazd až 700 kilometrov či nabíjací výkon až 200 kW by mohli byť pre mnohých zákazníkov rozhodujúcim faktorom.
Zdroj: Volkswagen

Okrem dlhšieho dojazdu sa chce Volkswagen so svojou elektrickou platformou pobiť aj o zákazníkov, ktorí pravidelne jazdia dlhé trasy. Chce to dosiahnuť zvýšením maximálneho nabíjacieho výkonu až na 175 či 200 kW v závislosti od zvoleného modelu. Tu však smelé plány koncernu nekončia. Do roku 2026 má dôjsť k odhaleniu ďalších desiatich modelov VW. Do tohto množstva je započítaný aj lacný elektromobil s cenovkou približne 25-tisíc eur, ktorý načrtla štúdia ID. Life. Následne by sa mal koncern zamerať na projekt Trinity, ktorý už počíta s úplne novou elektrickou platformou SSP (Scalable System Platform).

Prečítajte si aj:


VW ID. LIFE od Jozefa Kabaňa ukazuje, ako bude vyzerať segment malých elektrických áut do 20 tisíc euro za 4 roky

David Hecl


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie