Aktuality

Toto bude predajný trhák aj na Slovensku! Poznáme prvé ceny nového MG4

Britskú značku MG pred niekoľkými rokmi vzkriesil čínsky koncern SAIC, vďaka ktorému došlo k obnoveniu výroby a postupnému rozširovaniu predajnej siete na starom kontinente. Len pred niekoľkými mesiacmi pritom oznámila značka MG vstup aj na slovenský trh, kde už začal predaj prvých SUV modelov ZS a EHS. VIDEO z uvedenia značky na náš trh si môžete pozrieť aj na našom YouTube kanáli.

VIDEO

ELEKTRICKÝ HATCHBACK

Nedávno predstavený kompaktný hatchback MG4 chce rozmermi konkurovať autám ako Volkswagen Golf, Kia Ceed či Peugeot 308. Pokiaľ ide o samotné rozmery, MG4 sa môže pochváliť dĺžkou 4 287 mm, šírkou 1 836 mm a výškou 1 504, pričom rázvor náprav je na úrovni 2 705 mm.

Namiesto kombinácie spaľovacích alebo hybridných jednotiek však na trh prichádza výhradne ako elektrické vozidlo. Cieľom značky však bude ponúknuť plnohodnotné rodinné auto za cenu, ktorá sa blíži k ekvivalentne vybaveným spaľovacím modelom. Na domácom trhu vo Veľkej Británii štartuje MG4 na úrovni 25 995 libier (30 650 eur) so štandardnou 51 kWh batériou a dobrou úrovňou výbavy vrátane dotykového infotainmentu a podporou mobilnej konektivity. Je pravdepodobné, že základná cena na slovenskom trhu podlezie hranicu 30 000 eur, čím sa nové MG4 zaradí k najdostupnejším novým elektrickým autám na trhu.

MG4 EV

Verzia Long Range (predĺžený dojazd) sa môže pochváliť 64 kWh batériou s kombinovaným WLTP dojazdom 450 km, pričom v mestskej premávke sľubuje výrobca až 579 km na jedno nabitie. Tieto hodnoty sa MG podarilo dosiahnuť efektívnym pohonom s priemernou spotrebou len 16 kWh/100 km.

O samotný pohon sa postará elektromotor na zadnej náprave s výkonom 125 alebo 150 kW, ktorý zabezpečí slušné zrýchlenie z 0 – 100 km/h už pod 8 sekúnd. Automobilka sa tiež chváli rozložením hmotnosti medzi nápravami v pomere 50:50 a vodičom sľubuje „pôžitok z jazdy“. Neskôr by mali do ponuky pribudnúť aj verzie s pohonom 4x4.

Vďaka použitiu akumulátorov s rozumnou kapacitou nebude problém nabiť MG4 z 10 na 80 % už za 35 minút vďaka podpore 135 kW výkonu nabíjania (DC).

MG4 EV

VERZIE MG4

prepočet na základe cien z Veľkej Británie

  • SE Standard Range (51 kWh) – od 30 650 eur
  • SE Long Range (64 kWh) – od 33 000 eur
  • Trophy Long Range (64 kWh) – od 36 000 eur
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie